Munzur Nehri'nde su samurları kameraya yansıdı

Munzur Nehri'nde su samurları kameraya yansıdı

29.10.2020 10:48 | Son Güncelleme: 29.10.2020 11:00
Munzur Nehri'nde su samurları kameraya yansıdı

TUNCELİ'deki Munzur Nehri'nde birlikte, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği'nin (IUCN) nesli tükenmek üzere olan hayvanlar kategorisinde yer alan iki su samuru, kameraya yansıdı.

TUNCELİ'deki Munzur Nehri'nde birlikte, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği'nin (IUCN) nesli tükenmek üzere olan hayvanlar kategorisinde yer alan iki su samuru, kameraya yansıdı.

IUCN'in nesli tükenmek üzere olan hayvanlar kategorisinde olan iki su samurunun Munzur Nehri'nde birlikte zaman geçirdiği anlar, restoran işletmecisi Birkan Yalçın tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Yalçın, nehirde hareketlilik fark ettiğinde cep telefonu kamerasıyla kayıt yapmaya başladığını belirterek, daha sonra su samurları olduğunu anladığını söyledi.  Su samurlarını sadece izlediği belgesellerde gördüğünü dile getiren Birkan Yalçın, "Zaman zaman bu bölgede su samurunun olduğunu duymuştum. Suda bir hareketlilik fark ettim görüntü almaya başladım. Birbirlerine sarılmışlardı. Çok keyifli görünüyorlardı. Genelde haberlerde ve belgesellerde gördüğümüz bir şeyi canlı görmek, tanık olmak beni mutlu etti. Tunceli canlı popülasyonu bakımından çok zengin ve bizlerde durumun kıymetini bilerek canlıları korumaya çalışıyoruz. İşletmemizdeki vatandaşlarda samuru görünce bir heyecan, şaşkınlık ve mutluluk yaşadılar" dedi.


Munzur Nehri'nde su samurları kameraya yansıdı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Serhat Ozan YILDIRIM

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title