Mühendisliği Bırakıp İstiridye Mantarı Üretmeye Başladı, Parayı Buldu

Mühendisliği Bırakıp İstiridye Mantarı Üretmeye Başladı, Parayı Buldu

Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Bilişim sektöründe yöneticilik yaparken istifa eden sistem mühendisi Çağdaş Kasapoğlu, Aydın Germencik'te kurduğu istiridye mantarı çiftliğinde teknolojiden uzak, yeni bir yaşam kurdu.

Bilişim sektöründe yöneticilik yaptıktan sonra 33 yaşında mesleğini bırakan sistem mühendisi Çağdaş Kasapoğlu, Aydın'ın Germencik ilçesine kurduğu istiridye mantarı çiftliğinde teknolojiden uzak, yeni bir yaşam kurdu.

İSTİRİDYE MANTARI ÜRETMEK İSTEYENLERE DE DERS VERİYOR

Geçen 4 yılda yeni işinde önemli mesafe alan ve aylık 14 ton istiridye mantarı üreten Kasapoğlu, bu sektöre girmek isteyen girişimcilere de haftada iki gün eğitim veriyor.

Küçük bir araştırma sonrası istiridye mantarı üretimine karar verdiğini ifade eden Kasapoğlu, "Üniversiten mezun olduktan sonra bilişim sektörüne adım attım. İyi bir iş ortamım olmasına rağmen kalabalık ve şehir ortamı beni bunaltıyordu. Sabahtan akşama sürekli bilgisayar başındaydım. Gelirim iyiydi ancak bu işin beni bir yerden sonra robotlaştırmaya başladığını hissettim. Masa başı işten sıkılmıştım. Dört yıl önce de evimi satarak Germencik ilçesinde mantar yetiştirmeye başladım" diye konuştu.

"TESİSTE YATIP KALKIYORDUM"

Öteden beri üretip kazanmayı istediğini vurgulayan Kasapoğlu, gelirin iyi olmasına rağmen hayatında radikal bir değişikliğe gittiğini dile getirdi.

İlk olarak bir odalık tesiste üretime başladığını belirten Kasapoğlu, "Bütün günüm tesiste geçiyor. İzmir'den Germencik'e taşındık, eşim de bana çok destek oldu. Para kazandıkça işi büyütmeye karar verdim. İlk yıl tesiste yatıp kalktım. Mantarın gelişiminin her aşamasını gördüm. Şu anda 14 odada üretim yapıyorum. Aylık 14 tona yakın üretim kapasitemiz var." ifadelerini kullandı.

Mühendisliği Bırakıp İstiridye Mantarı Üretmeye Başladı, Parayı Buldu

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title