Muğla Gazeteci Yurdakul, Hasta Kedisine İlaç Vermeye Gittiği Evinde Öldü

Muğla Gazeteci Yurdakul, Hasta Kedisine İlaç Vermeye Gittiği Evinde Öldü

Gazeteci Yurdakul, hasta kedisine ilaç vermeye gittiği evinde öldüMUĞLA'nın Datça İlçesi'ndeki evinde ölü olarak bulunan Gazeteci Doğan Yurdakul'un, birlikte vakit geçirdiği arkadaşlarının yanından hasta kedisine ilaç vereceğini söyleyerek ayrıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Yurdakul, hasta kedisine ilaç vermeye gittiği evinde öldü

MUĞLA'nın Datça İlçesi'ndeki evinde ölü olarak bulunan Gazeteci Doğan Yurdakul'un, birlikte vakit geçirdiği arkadaşlarının yanından hasta kedisine ilaç vereceğini söyleyerek ayrıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Doğan Yurdakul, Datça'nın Mesudiye Mahallesi Damarası Mevkii'nde bayram tatilini geçirdiği evinde yaşamını yitirdi. Dün (perşembe) saat 09.00'da eve temizliğe gelen Fatma Şahin tarafından bulunan Yurdakul'un cesedi, Datça Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, Muğla Yerkeşik Adli Tıp Kurumu'na otopsi için gönderildi. Jandarma tarafından olay yerinde yapılan araştırmaya göre; kalp ve hipertansiyon rahatsızlığı olduğu öğrenilen Yurdakul'un, yalnız bulunduğu bir sırada evin mutfak kısmında henüz belirlenemeyen bir nedenle düşerek başını yerde duran küçük bir tabureye çarptığı ve çarpmanın etkisiyle başından yoğun miktarda kan geldiği tespit edildi.

SON OLARAK DOSTLARIYLA BERABERDİ

Gazeteci Doğan Yurdakul'un olaydan önce saat 15.00 -19.00 arası dostlarıyla birlikte olduğu öğrenildi. Damararası Mevkii'ndeki evine 4-5 kilometre mesafede Ovabükü'nde Kamil Erdem'in evinde bir arkadaş grubu ile uzun süre sohbet eden Yurdakul'un, anılarından ve çevirisini yapacağı yeni bir kitaptan söz ettiği öğrenildi. Saat 19.00'da ise, evindeki hasta kediye ilaç vereceğini söyleyerek arkadaşlarından izin isteyip yanlarından ayrıldığı belirtildi. Evden ayrılmadan önce bir arkadaşına ölçtürdüğü tansiyonu, 12/7.5 çıkınca keyiflenen Yurdakul, kendisine ait otomobiliyle evine döndüğü belirtildi.

BEYİN KANAMASIYMIŞ

Doğan Yurdakul'un, ilk otopsisinde tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdiğinin belirlendiği öğrenildi.

ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ

Muğla Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından gazeteci Yurdakul'un cenazesi, yakınlarına teslim edildi. Karayolu ile Ankara'ya götürülen Yurdakul'un cenazesi, Bayındır Hastanesi morguna konulacak. Doğan Yurdakul'un cenazesi, Çarşamba günü öğlende Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınıacak namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.