Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Mobil Giyim Bankası, ilçeye bağlı mahallelerin ardından yakın ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine de hizmet vermeye başladı.

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Mobil Giyim Bankası, ilçeye bağlı mahallelerin ardından yakın ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine de hizmet vermeye başladı.

Beyşehir'de yaklaşık 6 ay önce belediyeye ait bir otobüsün gezici giyim bankası haline dönüştürülmesinin ardından başlayan yardım mesaisi, şimdi de Hüyük ilçesine bağlı taşra mahallelerinde devam ediyor. Gezici Mobil Giyim Bankası Hüyük ilçesine bağlı Köşk, Burunsuz, Çamlıca ve Selki mahallelerinde kurban bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerle buluştu. Otobüsü gezen vatandaşlar, içerisindeki raflarda bulunan beğendiği giyim malzemesi ve kıyafetlerden temin ederek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Köşk Mahallesi'nde mahalle sakinleri ile bir araya gelirken, mobil giyim bankasını kurarken sadece Beyşehir ilçesi ile sınırlı tutmayacaklarını ifade ettiklerini hatırlatan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, "Beyşehir Belediyesi olarak imkanlarımız çerçevesinde tıpkı Büyükşehir Belediyemiz gibi imkan buldukça etrafımızdaki belediyelere de yardım etmeye özen gösteriyoruz " dedi.

Beyşehir'e en yakın ilçeler olan Hüyük, Derebucak ve Seydişehir'le kardeş belediyecilik çerçevesi içerisinde bir birliktelik ve yakın temas içerisinde olduklarını dile getiren Özaltun, ilk etapta Hüyük'ün Köşk, Burunsuz, Çamlıca ve Selki mahallelerinde mobil giyim bankası hizmetini ihtiyaç sahibi ailelelerle buluşturduklarını belirtti. Başkan Özaltun, "Bizim yaptığımız aslında, aracılık etmek, yani zenginden alıp fakire dağıtma şeklinde. Bu hizmeti hayata geçirdiğimizde, ilçe belediye başkanlarımıza da teklif götürerek, kabul etmeleri halinde 'Beyşehir'de olduğu gibi bu mahallelerde de dağıtım gerçekleştireceğiz' demiştik" diye konuştu.

"VEREN ELLE ALAN ELİ BULUŞTURUYORUZ"

Mobil Giyim Bankası'nın bugüne kadar Beyşehir'in tüm mahallelerini dolaştığını vurgulayan Özaltun, kurban bayramı öncesinde de etraftaki diğer ilçelerin mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine de giyim yardımı ulaştırmaya çalıştığını belirterek, "Amacımız, burada birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, paylaşımın ne kadar önemli ve güzel olduğunu gösterebilmek. Bugünlerde artan terör olayları ile zor bir sınavdan geçen ülkemizde, bu tür sosyal yardımlaşmalar, paylaşımların önemine bu vesile ile de dikkat çekmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Beyşehir'de hayata geçirdikleri Mobil Giyim Bankası Projesi'ne Beyşehir'in yanı sıra Konya, İzmir, Antalya ve yurtdışından Beyşehirlilerin kıyafet göndererek katkıda bulunduğunu da aktaran Özaltun, "Bir yerleşimimizde şunu yaşadık; 'işte biz mobil giyim bankasını gelir seviyesi düşük insanlarımıza kıyafet vermek için getirdik' oradaki mahalle sakinlerimiz, evlerindeki fazla giyim malzemelerini otobüsümüze getirdi verdi. Böyle güzel insan potansiyeline sahip bir ilçeyiz, bir ülkeyiz. Yapmış olduğumuz; veren elle alan eli buluşturmak, yani bize verilen giyim malzemelerini yine ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Aslında bir nebze aracılık yapıyoruz. Dolayısıyla hem biz, hem de bizlere kıyafetleri gönderen vatandaşlarımız bu yapılan hayır dualarından inşallah nasibini alıyor" dedi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin de, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun'a Mobil Giyim Bankası'nı Hüyüklü ihtiyaç sahibi ailelerin hizmetine sunmasından dolayı teşekkür etti. Bu tür çalışmaların hem güzel bir örnek hem de daha fazla birliktelik ve hizmete vesile olacağını anlatan Şahin, "Biz her zaman halka hizmeti hakka hizmet olarak kabul eden belediye başkanları olarak yürütülen bu tür çalışmaları devam ettireceğiz. Bu çalışmaları sadece giyim üzerine değil, her yönde daha da geliştirip genişleteceğiz. Çünkü bölge halkımız hizmetin ve her şeyin en iyisine layık. Giyim bankamız bugün sırasıyla Köşk, Burunsuz, Çamlıca ve Selki mahallelerimizde ihtiyaç sahibi ailelerimizle buluşuyor. Bu bir ilk ve bir başlangıç, devamı gelecek inşallah" dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Hüyük'te Mobil Giyim Bankası'nın ulaştığı yerleşim merkezlerinde yaşayan küçük çocuklara da top hediye ederek sevindirdi. Başkan Özaltun ve Şahin, yanlarına gelen çocuklara topları birlikte dağıttı. - KONYA

Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Mobil Giyim Bankası Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
FB42:Allah senden razı olsun başkan çok büyük bir hizmet yapıyorsun
500