MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'e getirilmesi planlanan sosyal medya düzenlemesine ilişkin Twitter'dan son mesajını paylaşarak destek verdi. Bahçeli, kanuni bir düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını kullanmayacağını açıkladı.

01.07.2020 19:16 | Son Güncelleme: 02.07.2020 01:18

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'ye getirilmesi beklenen sosyal medya düzenlemesine ilişkin Twitter'dan son mesajını paylaşarak destek verdi. Bahçeli, sosyal medyanın "dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüştüğünü" söyledi.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

"Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım. Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı

"MAYINLI BİR PLATFORMA DÖNÜŞMÜŞTÜR"

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

"İNSANİ DEĞERLERE TAMAMEN AYKIRIDIR"

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

"DÜZENLEME YAPILASIYA KADAR SOSYAL MEDYA HESAPLARIMI ASKIYA ALIYORUM"

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM'de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı

"KANUN TEKLİFİNE SONUNA KADAR DESTEK VERECEĞİM"

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM'de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim."

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı
Şu an buradasınız: MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesaplarını askıya aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 10:26:42. #1.15#
title