Meteoroloji uyardı! Doğu Karadeniz'de şiddetli sağanak bekleniyor - Haberler
Haberi Paylaş

Meteoroloji uyardı! Doğu Karadeniz'de şiddetli sağanak bekleniyor

Haberler.com - Haberler | Yaşam

Bugün Doğu Karadeniz'de Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Uzmanlar Trabzon, Rize ve Artvin'dekileri ani sel, su baskını ve yıldırıma karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Ordu, Tokat, Osmaniye, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimleri, Adana'nın iç kesimleri ve Toroslar mevkii, Kahramanmaraş'ın batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Yağışların, Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm),Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm),Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı, toprak kayması, heyelan ve trafikte aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

ADANA, 34°C

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK, 27°C

Parçalı bulutlu

TRABZON, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olması bekleniyor.

ERZURUM, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR, 37°C

Az bulutlu ve açık

Meteoroloji uyardı! Doğu Karadeniz'de şiddetli sağanak bekleniyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
Vatandas:Alt yapilarin projeleri hazirlanirken, hazir projeleri ihaleye verirken , Muteahhit firmalardan isi teslim alirken, bitmis ve kullanilmaya baslanmis projelerin EKSIKLIKLERI MEDIA TARAFINDAN OGRENILIYORSA....DEVLETIMIZIN HANGI DEPARTMANLARI CALISMIYOR DA, BEN TV LERDE DEVLETDEN ONCE GOREBILIYORUM BOYLE ABUK SUBUK SU BASMALARINI , OLUMLERI ,KAZALARI ?
Mesut:Mettekareye 200 kg yağış düştüğü yerde hangi alt yapı dayanır mantıklı düşünün lütfen
500