Meram'da Ana Baba Okulu-6 Seminerleri - Haberler
Haberi Paylaş

Meram'da Ana Baba Okulu-6 Seminerleri

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Meram'da Ana Baba Okulu-6 Seminerleri

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Ana Baba Okulu-6 kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri devam ediyor.

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Ana Baba Okulu-6 kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri devam ediyor.

Konevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitim seminerinin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Ramazan Arı oldu. Prof. Dr. Arı, katılımcılara "Çocuk Eğitiminde Farklı Bir Yaklaşım" konulu sunum yaptı. Çocuklarla ebeveynlerinin nitelikli zaman geçirmesinin önemine işaret eden Prof. Dr. Arı, "Çalışan anne babalar; babaanneleri, anneanneleri birer çocuk bakıcısı gibi kullanıyor. Peki çocuğun eğitimi ne olacak? Onlar, çocuklara asla kıyamazlar. Bir müddet sonra çocuklar onları yönetirler. Çocukları bir odanın içinde hapsederler ve sonra siz işten geldiğinizde çocuğunuz tepenize çıkar. Siz de işten geldiğiniz için yorgun olursunuz. Neredeyse enerjinizin son damlasını harcamışsınızdır. Çocuk sizden ilgi istiyor. Çocuklar anne-babası tarafından ilgilenildiğini, değer verildiğini, sevildiğini, kıymetli olduğunu ve sonuçta güvende olduğunu görmek istiyor. Acaba çocuklarımızla ne kadar nitelikli zaman geçiriyoruz? Çocuk, anneyle olan iletişimin yoğun olmasını istiyor" dedi. - KONYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title