Memur-Sen, 15 Temmuz Şehitleri İçin Yürüdü

Memur-Sen, 15 Temmuz Şehitleri İçin Yürüdü

Memur-Sen, 15 Temmuz şehitleri için yürüdü Memur-Sen İl Temsilcisi Öz: "15 Temmuz direniş ruhu yolumuzu aydınlatmaya devam edecek"KARABÜK - Memur-Sen Karabük Şubesi üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlar ve gaziler için yürüdü.

Memur-Sen, 15 Temmuz şehitleri için yürüdü
Memur-Sen İl Temsilcisi Öz:
"15 Temmuz direniş ruhu yolumuzu aydınlatmaya devam edecek"

KARABÜK - Memur-Sen Karabük Şubesi üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlar ve gaziler için yürüdü.
Memur-Sen Konfederasyonu, Eğitim-Bir-Sen Eğitimciler Birliği Sendikası Karabük Şubesi mensupları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde yürüdü. Ankara Caddesinden başlayan yürüyüşe çok sayıda Memur-Sen üyesi ve yakınları katıldı. Yürüyüş sonrası eski belediye binası önünde toplanan grup, darbe girişimi sırasında şehit olan 250 vatandaşın tek tek ismini saydı.
Memur-Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Öz, 15 Temmuzu unutturmayacaklarını ifade ederek, "15 Temmuz bize iki şey hatırlatıyor. Birincisi FETÖ'cü ihanet, ikincisi ise kahramanca direniş ve vatana sadakat. İhaneti de, sadakati de unutmayacağız, unutturmayacağız" şeklinde konuştu.
15 Temmuzun bir diriliş gecesi olduğunu söyleyen Öz, "15 Temmuz bir şehadet şölenidir. 15 Temmuz bir diriliş gecesidir. 15 Temmuz bir iman manifestosudur. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Maalesef üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, belli kesimlerin hala 15 Temmuz ihanetinin idrakinde olmadığını üzülerek görüyoruz. Bu kesimler darbe başaralı olsaydı 16 Temmuz sabahı nasıl bir felakete uyanacaklarının farkında değiller. Hiçbir İslam'i ahlaki değer taşımayan bu batıni sapkın örgütlenmenin yapabileceği kötülükler tasavvur ve muhayyilemizi aşar. Darbe başarılı olsaydı eski Türkiye'nin FETÖ'cü modifikasyonuyla uyanacaktık. Darbe gerekleşseydi Türkiye bu darbenin arkasındaki üst aklın oyuncağı haline gelecek, ekonomik olarak da bir sömürü ve yağma ülkesine dönüşecekti" dedi.
Etkinlik daha sonra Kuran-ı Kerim okunmasıyla sona erdi.