Melen Barajı Yükseliyor

Melen Barajı Yükseliyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Türkiye’nin en büyük içme suyu temin projesi olan, İstanbul’un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Barajı’nın yapımı devam ediyor.

Türkiye'nin en büyük içme suyu temin projesi olan, İstanbul'un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Barajı'nın yapımı devam ediyor.

İstanbul'a su sağlayacak melen suyunu tutma ve biriktirme amacıyla yapımı gerçekleşen Uğurlu - Ortaköy beldesinde Melen Barajı'nın yapımı devam ediyor. Uzunluğunun 945 metre, temelden yüksekliğinin 124 metre, gövde dolgu hacminin 2 milyon 80 bin metreküp olan barajda 694 milyon metreküp su depolanacak.

2017 yılında bitirilmesi hedeflenen baraj İstanbul'un uzun soluklu su sorunu yaşamasının önüne geçecek. Barajda ayrıca enerji üretimi de gerçekleşecek. Yılda 174 milyon kw saat 60 bin haneli, 240 bin nüfuslu yerleşim biriminin ihtiyacını karşılayacak enerji üretimi gerçekleşecek. - DÜZCE

Melen Barajı Yükseliyor
Melen Barajı Yükseliyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title