Medeni kanunu hedef alıp erkeklere "İkinci eşi alın" diyen doktor Ali Edizer, eski görev yeri GATA'ya geri döndü - Haberler
Haberi Paylaş

Medeni kanunu hedef alıp erkeklere "İkinci eşi alın" diyen doktor Ali Edizer, eski görev yeri GATA'ya geri döndü

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Politika

Medeni kanunu hedef alarak erkeklere yönelik "ikinci eşi alın" çağrısıyla büyük tepki çeken eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer'in gönderildiği Güdül İlçe Devlet Hastanesi'nden eski görev yeri GATA'ya döndüğü iddia edildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim yardımcılığı görevini yürütürken sosyal medya hesaplarından medeni kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşımları nedeniyle Güdül İlçe Devlet Hastanesi'ne gönderilen Dr. Ali Edizer, eski görev yerine geri döndü.

Edizer, kararın iptali için idari mahkemeye dava açmıştı. Ankara 15. İdare Mahkemesi kararını verdi. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Edizer'in, Güdül'de görevlendirme işleminin hukuka aykırı olduğunu söyledi. Doktorun yeniden eski hastanesinde görev yapması kararlaştırıldı.

Karar sonrası Edizer, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak, "Güdül'e veda zamanı. Bir hukuksuzluk daha izole edildi. İnşallah sırada GATA'ya dönüş var. Birikim ve gayretleriyle mücadelemizde büyük payı olan avukat arkadaşlarımı tebrik ediyorum" açıklamasını yaptı.

Ali Edizer, GATA'da başhekim yardımcısı olarak görev yaparken, sosyal medya hesabından erkeklere, "İkinci eşi de alın" çağrısında bulunmuş ve "Sorsan, 'kadına özgürlük ve uygarlık' kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir" gibi mesajlar paylaşmıştı. Bu paylaşımları üzerine 5 Ekim 2020'de görevden alınan Edizer'in, 9 Mart 2021'de Ankara Güdül Devlet Hastanesi'nde yeniden göreve başladığı ortaya çıkmıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Medeni Kanun, Ali Edizer, Gata, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (11)
adem aydın:doğru konuşanı 9 köyden koviyolar işte hekim beyim ?? Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
omer turan:olmadı işte bu akp nin sonunun başlangıcıdır. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Nasıl sapkın bir dine mensup bunlar ya Cevap Yaz 58 56 Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title