Matteo Salvini Haberleri

Matteo Salvini haber, Matteo Salvini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Matteo Salvini - 21.07.2021
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi'nden Belediye Meclis Üyesi, bir göçmeni öldürme suçlamasıyla gözaltına alındı
Diğer yandan, merkez solun çatı partisi Demokratik Parti, liderliğini Matteo Salvini'nin yaptığı Lig'e "Meclis üyesinin hareketini kınama" çağrısında bulundu.
Matteo Salvini - 06.07.2021
Lig Partisi lideri Salvini'den Türkiye'nin Roma Büyükelçiliğine ziyaret
İtalya'nın sağcı partilerinden Lig Partisi lideri Senatör Matteo Salvini, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Ömer Gücük ile görüştü.
Matteo Salvini - 30.06.2021
Son dakika haber... İtalya'da cezaevi polisinin mahkumlara şiddet uyguladığı ortaya çıktı
2018-2019'da İçişleri Bakanlığı görevini de üstlenen aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini ise cezaevi polislerine dayanışma için Santa Maria Capua Vetere Cezaevine gideceğini ifade ederek "Lig, her zaman güvenlik güçlerinin yanında.
Matteo Salvini - 22.06.2021
Son dakika haberi! İtalyan parlamentosunda tartışılan eşcinsel haklarına yönelik yasa tasarısına Vatikan'dan itiraz geldi
İtalya'da iç politikayı meşgul eden yasa tasarısına Silvio Berlusconi'nin liderlik ettiği merkez sağdaki Forza Italia ile aşırı sağcı Matteo Salvini'nin liderlik ettiği Lig Partisi de karşı çıkıyor.
Matteo Salvini - 16.05.2021
Son dakika... Silvio Berlusconi hastaneden taburcu edildi
Ülke basınında son günlerde sağlık durumunun kötüleştiği haberleri çıkan Berlusconi için siyasetteki müttefiklerinden aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini de cuma günü "Kendisi pek iyi değil ama hızla geri dönecektir.
Matteo Salvini - 14.05.2021
İtalya'da eski Bakan Salvini, göçmenleri karaya yanaştırmadığı için yargılandığı davaların birinden aklandı
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini'nin, Akdeniz'de kurtarılan göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermemesine yönelik ön inceleme duruşmasında yargılanmamasına karar verildi.
Matteo Salvini - 09.05.2021
İtalya'nın Lampedusa Adası'na son 18 saatte 1400'ü aşkın sığınmacı ulaştı
Aşırı sağcı ve göç karşıtı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Başbakan Draghi ile bir toplantı düzenlemek gerekiyor.
Matteo Salvini - 17.04.2021
İtalya'da eski bakan Salvini, alıkoyma ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yargılanacak
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini'nin, bakan olduğu dönemde Akdeniz'de İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Open Arms'ın kurtardığı göçmenleri günlerce karaya yanaştırmaması sebebiyle "insanları alıkoyma" ve "görevi kötüye kullanma"...
Matteo Salvini - 20.03.2021
İtalyan savcılar, göçmenleri günlerce karaya yanaştırmayan eski Bakan Salvini'nin yargılanmasını istedi
İtalya'da savcılar, eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini'nin bakan olduğu dönemde Akdeniz'de İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Open Arms'ın kurtardığı göçmenlerin karaya yanaşmasına izin vermemesi sebebiyle insanları alıkoymaktan dava açılmasını talep etti.
Matteo Salvini - 19.03.2021
Son dakika haberleri: Macaristan Başbakanı Orban'dan AB'de yeni siyasi oluşum açıklaması
Son dakika haberi: Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ve eski İtalya İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini ile Avrupa sağını yeniden düzenlemek için irtibatta olduğunu söyledi.
Matteo Salvini - 19.02.2021
İtalya'da iki bakan, göçmenleri karaya yanaştırmadığı için yargılanan Salvini'nin davasında ifade verdi
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini'nin Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için yargılandığı davada, aynı dönemde kabinede başbakan yardımcısı olan halihazırdaki Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio...
Matteo Salvini - 09.02.2021
İtalyanların çoğu Draghi'nin kuracağı hükümete olumlu bakıyor
Aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini de İtalya'yı Avrupa'da yeniden başrole çıkartması ve herhangi bir tasarruf politikası izlememesi koşuluyla Draghi'yi destekleyebileceklerini duyurdu.
Matteo Salvini - 04.02.2021
Son dakika haberi... İtalya'da Draghi hükümet kurma çalışmalarına başladı
Sağ ittifakın lider partisi konumundaki aşırı sağcı Lig'in lideri Matteo Salvini, Draghi'ye yaz aylarında seçime gitmek koşuluyla destekleyebileceklerini ancak Draghi'nin kabinesinde M5S, PD gibi eski koalisyondan isimlere yer vermesi halinde muhalefette yer alacaklarını kaydetti.
Matteo Salvini - 03.02.2021
İtalya'da hükümet krizini aşmak için teknokrat hükümet kurulması gündemde
Muhalefetteki sağ ittifakın lideri aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini ise Fico'nun yürüttüğü istişareleri ülke için zaman kaybı olarak nitelerken bir an önce seçime gidilmesi çağrısında bulundu.
Matteo Salvini - 28.01.2021
İtalya'da Başbakan Conte, göçmenlerin karaya çıkmasına izin vermediği için yargılanan Salvini'nin davasında ifade verdi
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini'nin, Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için yargılandığı davada, aynı dönemde kabinenin başındaki isim olan Başbakan Giuseppe Conte, tanık sıfatıyla ifade verdi.
Matteo Salvini - 27.01.2021
Son dakika haberleri... İtalya'da Cumhurbaşkanı Mattarella, hükümet krizini aşmak için siyasi istişarelere başladı
Anketlerde ilk sırada gözüken ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi Matteo Salvini ise bu krizden çıkmanın tek yolunun sözü halka vererek seçime gitmek olduğunu söyledi.
Matteo Salvini - 25.01.2021
Son dakika haber | İtalya'da Başbakan Conte istifa etme niyetinde
Kamuoyu yoklamalarında birinci parti olarak çıkan aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini, Conte'nin daha önce istifa etmesi gerektiğini savunurken, bu noktada halka gidilmesi gerektiğini ifade etti.
Matteo Salvini - 20.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato'daki kritik güven oylamasını az farkla kazandı
Muhalefet, konuyu Cumhurbaşkanı Mattarella'ya taşımaya hazırlanıyor Ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, hükümetin salt çoğunluk olmadan yoluna devam etmesini "kabul edilemez" olarak nitelerken, bu konuyu Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya taşıyacaklarını belirtti.
Matteo Salvini - 18.01.2021
Son dakika gündem: İtalya Başbakanı Conte, hükümet krizi hakkında konuştu Açıklaması
İtalya'nın bu yıl G20 Dönem Başkanlığı'nı üstlendiğini ve mayısta Küresel Sağlık Zirvesi'ni düzenleyeceğini anımsatan Başbakan Conte, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sevgili vatandaşlar, güven karşılıklı, iki yönlü beslenen bir şey olmalıdır. Devlet kurumlarına karşı büyük bir sorumluluk örneği gösteriyorsunuz. Bugünkü oylamayla devlet kurumları da bizi bu belirsizlik durumuna sürükleyen ciddi sorumsuzluğu geride bırakarak bu güvene karşılık vereceğine eminim." Muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini, Conte'nin konuşmasında bahsettiği seçim yasası ve reformlar için "Herhalde Mars'ta yaşıyor" diyerek, tepki gösterdi.
Matteo Salvini - 13.01.2021
İtalya'da 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildi
Ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ise derhal erken seçim çağrısı yaptı.
Matteo Salvini - 09.01.2021
İtalya'da gemideki göçmenleri 19 gün karaya yanaştırmayan eski Bakan Salvini hakim karşısına çıktı Açıklaması
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini, bakan olduğu dönemde Akdeniz'de İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Open Arms'ın kurtardığı göçmenlerin karaya yanaşmasına izin vermemesine yönelik yargılamada, ön duruşma hakiminin karşısına çıktı.
Matteo Salvini - 12.12.2020
İtalya'da eski bakanlar, göçmenlerin karaya çıkmasına izin vermediği için yargılanan Salvini'nin davasında ifade verdi
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini'nin Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için yargılandığı davada, aynı dönem kabinede yer alan eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Danilo Toninelli ile eski Savunma...
Matteo Salvini - 28.10.2020
Ermenistan Avrupa'nın aşırı sağcılarından medet umuyor
İtalyan senatör ve Kuzey Ligi'nin radikal sağcı lideri Matteo Salvini, ülkesindeki Ermenileri desteklemek için bir yürüyüşe katıldı ve "Avrupa medeniyetinin Orta Doğu ve Kafkasya'daki karakolu" olan Ermenistan'ı savunmanın önemi hakkında konuştu.
Matteo Salvini - 16.10.2020
İtalya, Kovid-19 salgınına yönelik ek tedbirleri tartışıyor
Ana muhalefet aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini ise "Umuyorum ki kimse yeniden her şeyi kapatmayı düşünmüyordur.
Matteo Salvini - 03.10.2020
İtalya'da düzensiz göçmenleri karaya yanaştırmayan eski Bakan Salvini, hakim karşısına çıktı
İtalya'da, aşırı sağcı Lig Partisinin lideri ve eski İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için görevini kötüye kullanmak ve insanları alıkoymak suçlamalarıyla ilk kez ön duruşma hakiminin karşısına çıktı.
Matteo Salvini - 24.09.2020
Fransa'nın kabul etmediği Alman bayraklı STK gemisi İtalya limanına yanaşacak
İtalyan basını, Fransa'nın Alan Kurdi'nin Marsilya limanına yanaşmasına izin vermemesini ve yaşanan sürtüşmeyi "Bilek güreşi" olarak değerlendirdi. Fransa'nın almayı reddettiği göçmenleri İtalya'nın alacak olmasına ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, Twitter hesabından "Utanç verici" ifadesiyle tepki gösterdi.
Matteo Salvini - 02.09.2020
Son dakika haber | Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi Kovid-19'a yakalandı
Berlusconi'nin Kovid-19'a yakalandığının duyulmasının ardından aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini de geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Matteo Salvini - 29.08.2020
Son dakika haberi... İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali sona erdi
İki günce İtalyanca olarak Mimmo Lucano'nun "Yasa Dışı" adlı kitabının yayınlandığına işaret eden Biancatelli, kitaba dair şunları anlattı: "Mimmo Lucano, Riace'nin belediye başkanıdır. Riace, Calabria bölgesinde bulunan küçük bir kasaba. Çok ünlü oldu bu kişi. Çünkü yıllar önce bu küçük kasabanın plajına Kürtler geldiler ve Lucano, o dönem belediyenin danışmanıydı. Sahilde yüzlerce kötü koşullardan gelerek, umut yolculuğuna çıkmış insanlarla karşılaşınca onlara yardım etmek istediğini söyledi. 'Buradaki herkes zaten büyükşehirlere gitti. Dolayısıyla boş evleri açalım ve bu insanlara evlerimizi verelim.' dedi. O anda itibaren Riace kasabası bir konukseverlik modeli oluşturdu ve bu uluslararası düzeyde de tanındı. Lucano, dünyanın en iyi belediye başkanı olarak uluslararası bir ödül de aldı. Ayrıca bütün bu insanların çalışarak, para kazanması için de bir sistem oluşturmuştu. 2 yıl önce Matteo Salvini hükümeti Lucano ve bu insanları tutukladı.
Matteo Salvini - 30.07.2020
Son dakika... İtalyan senatosu, Salvini'nin bir davada daha yargılanmasının önünü açtı
Son dakika gelişmesine göre İtalyan Senatosu, İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Open Arms'ın geçen yıl Akdeniz'de kurtardığı göçmenlerin karaya çıkışına izin vermeyerek, onları alıkoyduğu suçlamasıyla yargılanması talep edilen dönemin İçişleri Bakanı Matteo Salvini'nin yargılanmasına onay verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Matteo Salvini Haberleri | Matteo Salvini Kimdir - Haberler - Matteo Salvini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Matteo Salvini kimdir, hayatı ve biyografisi. İtalya'da Covid sertifikası şartının ardından aşı randevularında patlama yaşandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 22:09:10. #1.16#

title