Matteo Salvini Haberleri

Matteo Salvini haber, Matteo Salvini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Matteo Salvini 2.6.2020
İtalya'da sağ seçmenler hükümeti protesto etti
Protestocular ayrıca İtalyan milli marşını da okudu. İtalyanların, Lig Partisi lideri Matteo Salvini ile FDI lideri Giorgia Meloni'ye büyük sevgi gösterisinde bulunduğu görüldü.
Matteo Salvini 9.4.2020
Alman gazetesinin "İtalya-mafya" benzetmesi, İtalya'nın tepkisini çekti
"Özür dileyin" Ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini de Twitter'dan "Alman makalesi utanç verici" başlığıyla yaptığı paylaşımda, "Die Welt, İtalyanların Avrupa Komisyonunca kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor.
Matteo Salvini 11.3.2020
Tüm İtalya karantinaya alındı, turistik kentler boş kaldı
Bu arada, aşırı sağdaki ana muhalefet partisi Lig'in lideri, Eski Başbakan Yardımcısı ve Eski İçişleri Bakanı Matteo Salvini, sadece İtalya'nın değil, tüm Avrupa'nın 'kırmızı bölge' ilan edilmesi gerektiğini söyledi.
Matteo Salvini 6.3.2020
Yunan hükümetinin sığınmacı politikasına SYRİZA'dan tepki Açıklaması
Yunanistan'da Kiryakos Miçotakis başkanlığındaki hükümetin, sınırdaki sığınmacılara sert müdahalesine tepki gösteren ana muhalefet partisi Radikal sol İttifak (SYRİZA), ülkenin sığınmacılar değil yükselen aşırı sağ ve faşizmden kaynaklanan asimetrik tehdit altında olduğunu kaydetti.
Matteo Salvini 13.2.2020
İtalya'da muhalefetten hükümete 'Libya' eleştirisi: İkili oynama
İtalya eski Başbakan Yardımcısı ve halihazırda ana muhalefet lideri Matteo Salvini, İtalya'nın Libya'da, hem Serrac hem de Hafter'in yanında yer alıp güvenilirliğini yitirdiğini öne sürerek, "Fransızlar, Türkler, Almanlar, İngilizler ise seçimini yaptı" dedi ve sadece oradaki meşru...
Matteo Salvini 12.2.2020
İtalyan Senatosundan aşırı sağcı lider Salvini'nin yargılanmasına yeşil ışık
İtalya'da Senato, İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin vermediği için görevi kötüye kullanmaktan hakkında yargılama talebi bulunan Lig Partisi lideri Matteo Salvini'nin dokunulmazlığını kaldırma kararı aldı.
Matteo Salvini 28.1.2020
Ocean Viking gemisi 400'ü aşkın düzensiz göçmeni İtalya'ya getirecek
Akdeniz'de 403 düzensiz göçmeni kurtaran, Fransız sivil toplum kuruluşları, Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü (MSF) ve SOS Akdeniz'e ait Ocean Viking gemisine İtalya kıyılarına yanaşma izni verildi. MSF'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, geçen haftadan bu yana Libya açıklarında kurtarılan 216'sı erkek, 38'i kadın, 149'u çocuk olmak üzere toplam 403 kişinin, İtalya'nın Taranto limanına götürülmesine izin çıktığı belirtildi. İtalya'nın ana muhalefetteki aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini, söz konusu iznin verilmesine tepki gösterdi.
Matteo Salvini 28.1.2020
Aşırı sağcı İtalyan siyasetçinin nefret söylemi içeren paylaşımı engellendi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, İtalya'da aşırı sağcı politikacı Matteo Salvini'nin Tunuslu göçmen ailenin görüntülerinin yer aldığı paylaşımını "nefret söylemi" içerdiği gerekçesiyle kaldırdı.
Matteo Salvini 27.1.2020
İtalyan basınından bölgesel seçim değerlendirmesi: Salvini durduruldu
İtalya'da ulusal basın, aşırı sağcı Lig Partisi ve lideri Matteo Salvini'nin solun kalesi olan Emilia-Romagna'da kazanamamış olmasını "Salvini için ilk yenilgi" ve "Salvini durduruldu" manşetleriyle yorumladı.
Matteo Salvini 27.1.2020
İtalya'da iki bölgede bölgesel yönetim seçimleri yapıldı
Özellikle de aşırı sağcı politikacı Matteo Salvini'nin, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana solun kalesi Emilia Romagna'yı almak için yoğun kampanya yürütmesi, dikkatleri bu bölgeye yoğunlaştırdı.
Matteo Salvini 22.1.2020
İtalya'da Dışişleri Bakanı Di Maio partisinin liderliğini bıraktı
Hükümette ağırlığını Lig Partisi ve aşırı sağcı lideri Matteo Salvini'ye kaptıran M5S, Mayıs 2019'daki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde büyük oy kaybı yaşayarak, yüzde 17,1 oranında oy alabilmişti.
Matteo Salvini 22.1.2020
İtalya'da aşırı sağcı politikacı Salvini'nin "oğlunuz torbacı mı" sorusu tepki gördü
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini'nin yerel seçim kampanyasında Tunuslu bir ailenin kapısını çalıp, uyuşturucu satıp satmadıklarını sorması kamuoyunda tepki çekti.
Matteo Salvini 21.1.2020
İtalya'da Salvini'nin dokunulmazlığı Senato Genel Kurulu'nda görüşülecek
İtalya'da, hakkında yargılama ve bu nedenle dokunulmazlığının kaldırılması talebi olan aşırı sağcı lider Matteo Salvini, söz konusu talebin Senato Genel Kurulu'nda görüşülmesini sağlamak için kendi partisinin senatörlerine, ilgili komisyonda "evet" oyu verdirdi.
Matteo Salvini 17.1.2020
İtalyan yargıtayından Carola Rackete'nin tutuklanması talebine ret
Salvini'den karara tepki Rackete'nin gemisiyle İtalyan limanlarına günlerce yanaşamamasından, zorla İtalyan limanına girmesi dolayısıyla yargılanmasına kadar geçen süreçte icraatları ve söylemleriyle öne çıkan dönemin İçişleri Bakanı, Lig Partisi lideri Matteo Salvini ise karara "İtalya'daki adaletsizlik inanılmaz boyutta.
Matteo Salvini 25.12.2019
İtalya'ya düzensiz göçmen gelişleri azaldı
Bunun arkasında ise söz konusu sürede İçişleri Bakanı olarak görev yapan aşırı sağcı göç karşıtı Lig Partisi lideri Matteo Salvini'nin katı şekilde uyguladığı "düzensiz göçe karşı kapalı liman" politikası vardı.
Matteo Salvini 14.12.2019
İtalya'da "Sardalyalar"dan büyük Roma mitingi
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ve söylemlerine karşı ortaya çıkan sivil inisiyatif "Sardalyalar", başkent Roma'da büyük miting düzenledi.
Matteo Salvini 13.12.2019
İtalya'da "Sardalyalar" hareketi, yarın Roma'da düzenlenecek mitingden umutlu
İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini ve söylemlerine karşı ortaya çıkan sivil inisiyatif "Sardalyalar"ın kurucularından Mattia Santori, bugüne kadar ülke genelindeki mitinglerinin katılım açısından iyi gittiğini, yarın başkent Roma'da da iyi gitmesini umduklarını söyledi.
Şu an buradasınız: Matteo Salvini Haberleri | Matteo Salvini Kimdir - Haberler - Matteo Salvini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Matteo Salvini kimdir, hayatı ve biyografisi. EasyJet, İtalya'da tepki çeken 'mafya' ilanı nedeniyle özür diledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 14:12:57. #1.14#
title