Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek

Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek

01.12.2020 00:39 | Son Güncelleme: 01.12.2020 09:38

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine 'Sokağa Çıkma Kısıtlamaları' konulu genelge gönderildi. Buna göre, kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine 'Sokağa Çıkma Kısıtlamaları' konulu genelge gönderildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar, kısıtlama kapsamında hafta içi ve hafta sonu ekmek üretilen fırın/unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin ekmek satan bayileri açık olacak. Lokanta ve restoranlar cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek.

ONLİNE SİPARİŞ FİRMALARI ADRESE TESLİM SATIŞ YAPABİLECEK

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

SOKAK ARALARINDA EKMEK SATIŞI YAPILAMAYACAK

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

HAFTA SONU SADECE PAKET SERVİS

Lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00-­20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek
Haber Yorumları (31)
ES: vırüs gıda sektörlerıının işine yaradı buyuk marketler müthiş para kazanıyor halk daha cok aışverış yapıyor
12345: VİRÜSE BİLE MEMUR MUAMELESİ YAPILIYOR. HAFTAİÇİ AYNI SERVİSE BİN AYNI ORTAMDA YEMEK YE BELKİ DE AYNI ORTAMDA ÇALIŞIYORSUN VİRÜS YOK AMA AKŞAM 21:00 DEN SONRA ÇIKMA VİRÜS VAR. BU MEVSİMDE PARA VERSEN DIŞARI ÇIKMAZ KİMSE. TEDBİR ALDIK DİYEBİLMEK İÇİN ALINAN KARARLAR BUNLAR 14 GÜN KAPATMA NİYE VERMİYOR?ÇÜNKÜ ALACAĞI BU KARARDAN SONRA BÜTÜN KİRA, FATURA, MAAŞ KENDİLERİNİN SORUMLULUĞUNDA OLACAK AMA BİZDE ÖYLE Bİ EKONOMİK DURUM OLMADIĞI İÇİN İBAN VERİCEK. YAZIK ÇOK YAZIK BİZE
VATANDAŞ: TEDBİRLER İYİ DE HAFTAİÇİ İŞİNE GİTMEK ZORUNDA OLANLAR İÇİN NE GİBİ TEDBİRLER ALINDI? MESELA TOPLU TAŞIMAYA BİNMEK ZORUNDA OLAN, İŞYERLERİ ÇOK KALABALIK OLANLARA VİRÜS BULAŞMIYOR MU?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title