Malcolm X Haberleri

Malcolm X haber, Malcolm X son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Malcolm X - 17.03.2021
Belçikalı tarihçi Reybrouck'a göre, Endonezya'nın bağımsızlık ilanı, sömürge ülkelerine "işaret fişeği" oldu
Malcolm X ve Martin Lutter King gibi isimlerin de konuşmalarında Bandung Konferansı'na atıfta bulunduklarını aktaran Reybrouck, konferansın Amerikan Sivil Haklar Hareketi ve ABD'deki Montgomery Otobüs Eylemi gibi ırkçılık karşıtı hareketlere de ilham kaynağı olduğunu dile getirdi.
Malcolm X - 04.03.2021
Malcolm X'in çocukluğunun geçtiği ev ABD Ulusal Tarihi Yapılar Listesi'ne alındı
Amerikalı Müslüman lider Malcolm X'in çocukluğunun geçtiği Boston'daki 2 katlı ev, ABD Ulusal Tarihi Yapılar Listesi'ne (NRHP) alındı.
Malcolm X - 02.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (1)
Her maddenin hayata geçmesi için gereken adımların kararlılıkla atılacağını, gelecek hafta da ekonomik reform programını milletle paylaşacaklarını bildiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarih bize, ne zaman adalete sıkı sıkıya sarılmışsak o zaman yükseldiğimizi, güçlendiğimizi, huzurlu ve müreffeh toplum haline geldiğimizi gösteriyor. Buna mukabil ne zaman da adalet yolundan sapmışsak, gerilediğimizi, zayıfladığımızı, iç ve dış sıkıntıların ağırlığı altında ezildiğimizi müşahede ediyoruz. Yine yakın tarihimiz, bize yaşadığımız acı tecrübelerle mülkün temelinin adalet olduğunu, adaletin temelinde de hakları ve onuruyla insanın bulunduğunu öğretmiştir. İşte bunun için bizim adalet davamızın pusulası insandır, insan onurudur, insanın sahip olduğu tüm haklarıyla hayatını sürdürebilmesidir. Medeniyet müktesebatımız bize, adaletin yerini bulmasının çok hassas bir dengeye bağlı olduğunu anlatıyor. 'Bir çiçeğe az su vermek onu kuruturken, fazla su vermek de soldurur' gerçeği, adaletin kuyumcu titizliğiyle uygulanmasını gerektiriyor. Ayrıca öyle her gördüğümüz çiçeğe su vermeyeceğiz. Susuzluktan boynu bükülmüş bir çiçeğe su vermek adaleti yerine getirmek olurken, dikene su vermek zulüm anlamına gelebiliyor." "Planının hazırlığında da asıl belirleyici, milletimizin ihtiyaç ve talepleri olmuştur" Bu hususta bir başka yaklaşımın da Malik El Şahbaz'ın veya tüm dünyanın bildiği adıyla Malcolm X'in "Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil, ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
Malcolm X - 22.02.2021
Beyaz Saray: "İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasi"
Psaki ayrıca Malcolm X'in öldürülmesinde polisin ve Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) parmağı olabileceği iddiasını taşıyan yeni bir delille ilgili görüşünün sorulması üzerine, söz konusu delili görmediğini ancak konuya bakacağını söyledi.
Malcolm X - 22.02.2021
ABD'de siyahi Müslüman lider Malcolm X'i arkadaşları anlattı
NEW Amerikan-İslami İlişkiler Konseyinin (CAIR) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çevrim içi düzenlediği panele katılan konuşmacılar, ABD'li siyahi Müslüman lider El Hac Malik el Shabazz'ın (Malcolm X) Müslümanlara bıraktığı manevi mirasını onun hayatından kesitler sunarak anlattı.
Malcolm X - 21.02.2021
Malcolm X'in avukatları, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşıldığını iddia etti
NEW ABD'de sivil haklar alanında ve ırkçılığa karşı verdiği mücadele ile hatırlanan siyahi Müslüman aktivist Malcolm X'in avukatları, 56 yıl önce gerçekleşen suikastın azmettiricilerine yönelik yeni deliler olduğunu öne sürdü.
Malcolm X - 21.02.2021
Grup Yürüyüş solisti Mehmet Ali Aslan, Malcolm X için şarkı yaptı
Grup Yürüyüş solisti Mehmet Ali Aslan, ABD'de sivil haklar alanında verdiği mücadeleyle ırkçılığa karşı sembol isimlerden biri haline gelen Müslüman aktivist Malcolm X için vefatının 56. yılında yeni bir şarkı yaptı.
Malcolm X - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1965- Siyahi Müslüman lider Malcolm X öldürüldü.
Malcolm X - 11.01.2021
Amazon Prime Video Türkiye'nin Ocak 2021 takvimi açıklandı
Amazon'dan yapılan açıklamaya göre, bu ay Amazon Prime Video Türkiye'de gösterime girecek popüler yapımlar arasında "American Gods"ın 3. sezonu ve "James May: Oh Cook"un yanı sıra Emmy ödüllü Mike McMahan'ın "Star Trek: Lower Decks" animasyon dizisi ve Malcolm X ile Muhammed Ali'nin efsanevi gecesini ele alan "One Night in Miami" de yer aldı.
Malcolm X - 10.06.2020
Çavuşoğlu, İİT toplantısında "İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planlarını" değerlendirdi...
Orta Doğu dörtlüsünün diğer üyeleri, BM, AB ve Rusya'nın da sürece dahil olması gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Bunun yanı sıra Filistin'in uluslararası barış konferansı önerisi için destek toplamalıyız. İİT, AB gibi diğer aktörlerle beraber bu konferansın organizasyonunda aktif yer almalıdır. Son olarak, İsrail'in sorumsuz tutumu ve yeni hükümetinin açıklamaları göz önüne alındığında, BM, AB, Afrika Birliği, ve Rusya gibi uluslararası aktörlerin katılımıyla İİT Olağanüstü Zirvesi düzenlememiz gerekecek gibi gözüküyor. Malcolm X'in dediği gibi, 'Özgürlük için güç, baskı için güçten daha yücedir, çünkü gerçek güç eylem üreten inançtan gelir.
Malcolm X - 09.06.2020
ABD'de "etnik-kültürel" ırkçılık
Gösterilerde Martin Luther King ve Malcolm X eksikliği Floyd olayı sonrasındaki gösterilerde bir "liderin" olmayışı belki de en büyük eksiklik.
Malcolm X - 06.06.2020
Bakan Kasapoğlu, 250 kişiye Malcolm X'in otobiyografisini hediye edecek
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ABD'de ırkçılıkla mücadelenin sembol isimlerinden El-Hajj Malik El-Shabazz'ın (Malcolm X) otobiyografisini hediye etmek için bir yarışma başlattı.
Malcolm X - 31.05.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
Malcolm X'in söylediklerine bakıldığında ABD'de bir şeyin değişmediğinin görülebileceğini vurgulayan Kalın, "Bir insan derisinin renginden dolayı böyle bir ayrımcılığa maruz kalmamalı.
Malcolm X - 22.02.2020
Malcolm X vefatının 55. yılında New York'ta anıldı
NEW ABD'de ırkçılıkla mücadelenin sembol isimlerinden El-Hajj Malik El-Shabazz (Malcolm X), vefatının 55. yılında mezarı başında ve suikasta kurban gittiği salonda düzenlenen etkinliklerle anıldı.
Malcolm X - 21.02.2020
Ölümünün 55. yılında Malcom X'in kızı İlyasa Şahbaz AA'ya konuştu Açıklaması
ABD'de ırkçılığa karşı mücadele veren sembol isimlerden Malcolm X'in kızı İlyasa Şahbaz, babası hakkında yazılan şeylerin birçoğunun yanlış olduğunu belirterek, "O, merhametli, sevgi dolu ve dürüst bir adamdı.
Malcolm X - 20.02.2020
Ilyasah Shabazz, "Malcom X küresel bir ilham kaynağı"
Egeliler, "Gençlere İlham Veren İsimler-Malcolm X" projesi kapsamında düzenlenen konferansa katıldı.
Malcolm X - 18.02.2020
MALCOLM X'İN KIZI SHABAZZ İSTANBUL'DA KONFERANSA KATILDI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Gençlere ilham Veren İsimler projesi kapsamında "Malcolm X ve Onun Dünyası konferansı gerçekleşti.
Malcolm X - 18.02.2020
GÜNDEM / 18 Şubat 2020
(Trablus/Moskova/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- İletişim Başkanlığı tarafından, "Gençlere İlham Veren İsimler - Malcolm X" projesi kapsamında Malcolm X'in kızı Ilyasah Shabazz'ın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans gerçekleştirilecek.
Malcolm X - 18.02.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Şubat 2020
(Trablus/Moskova/Ankara) GÜNCEL 1- İletişim Başkanlığı tarafından, "Gençlere İlham Veren İsimler - Malcolm X" projesi kapsamında Malcolm X'in kızı Ilyasah Shabazz'ın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Malcolm X Haberleri | Malcolm X Kimdir - Haberler - Malcolm X haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Malcolm X kimdir, hayatı ve biyografisi. Belçikalı tarihçi Reybrouck'a göre, Endonezya'nın bağımsızlık ilanı, sömürge ülkelerine işaret
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 17:20:35. #1.16#

title