Mahalle Sakinlerinden Hastane Yapılması Talebi - Haberler
Haberi Paylaş

Mahalle Sakinlerinden Hastane Yapılması Talebi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mahalle sakinlerinin toplanması Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas'ın açıklaması Mahalle sakinlerinden Ahmet Kurt'un açıklaması Mahalle sakinlerinden hastane yapılması talebi Zonguldak'ta İnağzı Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Mahalle sakinlerinin toplanması

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas'ın açıklaması

Mahalle sakinlerinden Ahmet Kurt'un açıklaması Mahalle sakinlerinden hastane yapılması talebi

Zonguldak'ta İnağzı Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu.

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, İnağzı Mahallesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte hastane sıkıntısı olduğunu ve yeni bir hastanenin yapılması konusunda yaklaşık 9 yıldır çaba sarf edildiğini söyledi.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinin bulunduğu alana yeni bir hastane yapılmaya başlandığını ancak müteahhit firma tarafından yapılan inşaatın durdurulduğunu ifade eden Nas, şöyle konuştu:

"İl hastaneleri yapılırken bizim yapılması planlanan hastanemiz üzerine yaklaşık 50 ilde hastane yapımı bitti. Kentimizde yer sıkıntısı yok. Zonguldak trafiğini kaldıracak yer lazım. Bulunduğumuz alanda 55 bin metrekarelik bir yer var. Aynı zamanda Kilimli ilçesine bir hastane talebimiz vardı. Buraya hastane yapıldığı zaman ilçemizin de hastane eksiği giderilmiş olacak. Filyos ve Göbü beldelerinden hastalarımız bu hastaneye gelmiş olacak. Burada 70-80 bin vatandaşa hizmet edebilecek bir hastane olacak. Ayrıca buraya yapılacak hastaneyle Zonguldak'a hasta sirkülasyonu da rahatlamış olacak. Bazı insanları aşamadığımız için hastane yaptıramıyoruz. Buraya hastane yapılmasında hiçbir sıkıntı yok."

Mahalle sakinlerinden Ahmet Kurt da hastanenin mahallelerine yapılması gerektiğini belirterek, "Yaklaşık 6 yıldır hastanenin mahallemize yapılması için çaba sarf ediyoruz. En güzel hastane yapılacak yer mahallemizdir. Gökçebey ilçesinden kalkan bir trenin vatandaşları alarak hastane önünde durma imkanı var. halkımıza hizmet edilsin istiyoruz. Şu an ki hastanenin bulunduğu alanı idari merkez yapalım. Kilimli, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinden gelen hastalar burada yapılacak hastanede tedavi olabilirler" diye konuştu.

Mahallede toplanan vatandaşlar bir süre slogan atarak hastane yapılması talebinde bulundu.

Mahalle Sakinlerinden Hastane Yapılması Talebi

Mahalle Sakinlerinden Hastane Yapılması Talebi

Mahalle Sakinlerinden Hastane Yapılması Talebi

AA - Son Dakika Haberleri

Şerafettin Nas, Ahmet Kurt, Zonguldak, Kilimli, Politika, Güncel, Haber

title