Haberler

  Sezen Aksu ve Türkan Şoray Müjde Ar'ı acı gününde yalnız bırakmadı...

  Güncelleme:

  10 Nisan da hayata veda eden usta sanatçı Mehtap Ar her daim 'güzel kalpli Melek' olarak hatırlanacak... ve de hatıralarda; eşsiz, naif kişiliğiyle hiç unutulmayacak, hep yaşayacak... Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar'a tutkunluğunu bilmeyen yoktur. Yeşilçam'ın tabular yıkan oyuncusu Müjde Ar'ı acı gününde yakın arkadaşları Sezen Aksu ve Türkan Şoray yalnız bırakmadı.

  Magazinsortie.com'dan Olcay Ünal Sert'in özel haberine göre; Çok yönlü sanatçı Mehtap Ar'ın vefatı sanat dünyasını derinden sarstı. Mehtap Ar 2,5 yıldır akciğer kanserine karşı direniyordu. 12,5 yıl önce de rahim ağzı kanserini yenmiş... 'Aysel'in kızı güçlüdür bunu da yenecek' dedik ama malesef olmadı... Bir noktadan sonra takdir-i ilahi... Geçen yaz Bodrum'da ablası Müjde Ar ile tatil yaparken bayağı toparlamıştı kendisini, son derece iyi hissediyordu. Malesef bu sinsi hastalığın ne zaman nerede yeniden patlak vereceği bilinemiyor. Mehtap Ar imminö terapi ile iyileşmeye başladığında akciğerlerinde kitlenin büyüklüğü 12,5 cm'den 4,5 cm'e düşmüş. Tamamen iyileşecek derken kontrole gidildiğinde vücudunun başka yerinden patlak vermesi üzerine Ocak ayında Topkapı'da ki Koç Üniversitesi Hastanesi'ne yattı ve 3 ayı aşkın bir süredir yoğun bakımda tedavi gördü.. Sezen Aksu, Müjde Ar bir an olsun yanından ayrılmadılar. Müjde Ar'ın kardeşine ne kadar çok düşkün olduğunu iyi bilirim. Elinden gelen herşeyi yaptı ama dediğim gibi takdir-i İlahi... Mehtap Ar bundan böyle filmleriyle yaşayacak. Tiyatro sahnesinde canlandırdığı rolleri ve sahne performansıyla hatıralarımızda hep olacak.

  Müjde Ar'ı acı gününde Sezen Aksu ve Türkan Şoray yalnız bırakmadı. Türkan Şoray, Müjde Ar'ın ellerini tutarak teskin ederken, Minik Serçe töreni uzaktan arkadan seyrederek, dualara katılmayı tercih etti. Pandemi'den dolayı katılımın sınırlı tutulduğu törende koronavirüs tedbirleri uygulandı. Maske, mesafe, hijyen kurallarına harfiyen uyuldu. Oyuncu Türkan Şoray "Allah kuvvet versin. Müjde'ye de dayanma gücü versin. Hepimizin çok sevdiği bir insandı. Müjde'nin de canıydı. Ne kadar çaba gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Bir abla olarak bu fedakarlığı görülmemiş bir fedakarlıktı. Her gün yoğun bakımdaydı. Allah gani gani rahmet eylesin" diye konuştu. Müjde Ar, Mehtap Ar'ı anlatırken duygulanıyor gözyaşlarını tutamıyor. "Bu kadar mı çok seveni olur?" diyor. "Beni sevmeyen vardır, olabilir, ama onu sevmeyeni görmedim. Bu kadar mı mükemmel olur insan." diyor. Gazino sahnelerinde yıllarca assolistlik yapmış Neşe Karaböcek ile konuştum, geçmişte Mehtap Ar ile aynı sahneyi paylaşmışlar. Neşe Hanım; Mehtap Ar'ı 'sessiz, sakin, çok hanımefendi' olarak tanımlıyor. Aysel Gürel'le de şarkı çalışması yapmışlar.. Son derece üzgün o da, iki yıl önce oğlu Hasan Yener'i kaybetti. Mehtap Ar için 'annesine kavuştu' diyor...

  Müjde Ar, Mehtap Ar'ı anlatırken duygulanıyor gözyaşlarını tutamıyor. "Bu kadar mı çok seveni olur?" diyor. "Beni sevmeyen vardır, olabilir, ama onu sevmeyeni görmedim. Bu kadar mı mükemmel olur insan." diyor. Gazino sahnelerinde yıllarca assolistlik yapmış Neşe Karaböcek ile konuştum, geçmişte Mehtap Ar ile aynı sahneyi paylaşmışlar. Neşe Hanım; Mehtap Ar'ı 'sessiz, sakin, çok hanımefendi' olarak tanımlıyor. Aysel Gürel'le de şarkı çalışması yapmışlar.. Son derece üzgün o da, iki yıl önce oğlu Hasan Yener'i kaybetti. Mehtap Ar için 'annesine kavuştu' diyor... Mehtap Ar, cana yakın sevecen kişiliğiyle her daim hatırlanacaktır. Tören öncesi duyurulduğu gibi koşullar normale döndüğünde sevenleri bir araya gelerek onu her daim anacaktır. Yeni yurdun aydınlık olsun. Makamın bilinmeyenler köşkünde kainatın en manzaralı yeri olsun. Nur içinde yat güzel insan... Güzide sanatçımız Mehtap Ar'a Allah'tan rahmet diler, kederli ailesinden Söz Ar, Müjde Ar ve Ercan Karakaş ile tüm sevenlerinde başsağlığı ve sabırlar dilerim. Ruhu şad olsun.

  Kaynak: Snob Magazin / Magazin

  Türkan Şoray Sezen Aksu Mehtap Ar Müjde Ar Haberler

  Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

  Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

  10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title