Haberi Paylaş

Neşet Ertaş için yaptığı 65 milyon liralık filmi sansürlenen Mustafa Uslu isyan etti: Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler

Magazin Haberleri

23 Aralık'ta vizyona girmesi planlanan Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan film, mahkeme kararıyla sansürlendi. Filmin ve fragmanların yayınlanmasına gelen yasağın ardından bugün canlı yayında konuşan yapımcı Mustafa Uslu, 65 milyon TL harcadığı filmine uygulanan sansür için "Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler" dedi.

Bozkırın Tezenesi lakabıyla tanınan Neşet Ertaş'ın hayatı anlatan'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filmi, ailenin 'kişilik haklarını ihlal ettiği' gerekçesiyle açtığı dava sonrası sansürlendi. 23 Aralık'ta vizyona girmesi planlanan film ve fragmanların yayından kaldırılmasının ardından neye uğradığını şaşıran yapımcı Mustafa Uslu, 2. Sayfa programında içini döktü.

"10 MİLYON LİRA VERMEYE HAZIRDIK"

5 yılda çekilen film için 65 milyon lira harcadığını söyleyen Mustafa Uslu, "Filmimiz seyredilmeden yasaklandı bu bizi üzer. Defalarca aileyle görüştük kişinin ölümüyle kişilik hakları sona erer, miras olarak kalmaz buna rağmen defalarca görüştük. Maddi ve manevi anlaşmaya razıydık ama olmadı. Projede sadece birinin olmasını istemedikleri için anlaşamadık ekonomik konuda anlaşmıştık, 10 milyon vermeye hazırdık. Kitabın yazarı Erol Parlak'ı istemediler" dedi.

Neşet Ertaş için yaptığı 65 milyon liralık filmi sansürlenen Mustafa Uslu isyan etti: Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler

"SANKİ KÜRTAJLA ÇOCUĞUMU ÖLDÜRDÜLER"

Filmine uygulanan sansürden dolayı çok üzgün olduğunu söyleyen Mustafa Uslu, sözlerinin devamında "Ben Yüksek Mahkemeye güvendiğim için bu parayı gözden çıkartarak film yaptım. İçim, kalbim acıyor. Filmimin peşini bırakmadım. Eşim ve çocuklarımın desteğini gördüm. Çocuklarımın babalık zamanlarından çalarak günde 18-20 saat çalıştım. Mahkeme salonundan çıkarken arkamda zafer çığlıkları atıldı. Çok gücüme gitti. Hayatımın en muhteşem filmini yaptım. Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler." ifadelerini kullandı.

Mustafa Uslu Neşet Ertaş Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Hayal Sokağı:

Bence çok isabetli bir karar olmuş. Kararı verecek her zaman aile olmalı. Helal olsun aileye 10 milyon verilmiş kabul etmemişler. Bu yasa düzenlensin hiç kimse kimsenin özel hayatının üstünden nemalanmasın.İnsan haklarına aykırı bu!

Cevap Yaz49Yayından Kaldır
Akooo:

Bu haberi taaa filmin çekilmeye başladığı dönemde duymuştum..Çocukları izin vermemiş ve kafalarına göre iş yaptıklarını iletmişlerdi..Şimdi mağdur olmak yerine zamanında onay alsaydınız keşke

Cevap Yaz470Yayından Kaldır
Tutankamon Hoca:

Niye ailelerinin iznini onayını almadan filmini yapıyorsun ne kadar uyanıksınız yap kibarı ye yapmış neşer yap müslüm sen para kazan diğer insanların ailelerin ölen insanların üzerinden

Cevap Yaz449Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title