Haberi Paylaş

Harun karakteri Behzat Ç'de neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişe duymuş olabilir

Magazin Haberleri

Yıllar sonra yeni bölümleriyle geri dönen Behzat Ç dizisinin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, ilk sezonlara damga vuran Harun karakterini oynayan Fatih Artman'ın neden kadroda yer almadığını anlattı. Artman'ın kendi kararıyla projede yer almadığını söyleyen Beşikçioğlu, "Kendisi güçlü oyuncu, olsaydı güzel olurdu. Endişe duymuş olabilir" dedi.

Uzun bir aradan sonra yeni bölümleriyle BluTV'de yayınlanan "Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi" dizisinin başrol oyuncuları Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Berkan Şal, Candaş Tolga Işık'ın Az Önce Konuştum programına konuk oldu. Yeni sezonla ilgili bilgi veren Beşikçioğlu, dizinin efsane karakterinden Harun'u oynayan Fatih Artman'ın neden projede yer almadığını da anlattı.

Behzat Ç. dizisinin izleyicileri ikiye böldüğünü söyleyen Beşikçioğlu, "Biz karakterleri çok sevdik. Kendimizden çok fazla şey koyduk. Ülkede eksik olan duyguyu tamamlama üzerinde bir efor sarf edildi. Sanırım bu da hedefine ulaştı. İzleyici tarafından da çok sevildi. Sevgisi kadar nefreti de şiddetli. Bir seyirci grubu var ki Behzat'a bayılıyor; bir seyirci grubu var ki keşke efsane olarak kalsaydı diyor" dedi.

Harun karakteri Behzat Ç'de neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişe duymuş olabilir

Fatih Artman gibi önemli karakterlere hayat veren oyuncuların yeni sezonda yer almamalarıyla ilgili de konuşan Beşikçioğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bu soru çok soruluyor 'Serdar abi niye yok, Ercan niye yok?' arkadaşlar 10 yıl geçti projenin üzerinden insanlar birtakım kanallara gitti ben de olamayabilirdim başkası da olmayabilirdi. Bunun altında buzağı aramaya gerek yok. Fatih oynamak istemiyor demek ki ama bizim Fatih'in kendi inisiyatifi oynasa güzel olurdu ama anlıyorum da yarattığınız karakteri 10 yıl sonra yeniden gündeme getirmek akıllı işi değildir o konuda endişe de duymuş olabilir. Güçlü oyuncu olsa güzel olur."

Harun karakteri Behzat Ç'de neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişe duymuş olabilir

Çekimler sırasında babasını kaybeden Beşikçioğlu yaşadığı zor günleri de anlattı. Usta oyuncu, "Birinci haftanın sonunda babam öldü. Benim bir an önce gitmem gerekti hemen döndüm çünkü oradaki insanların motivasyonunu zedelemek istemedim. Kızımla da sahne oynuyoruz bir şey oldu ameliyat olmak zorunda kaldı. Bir taraftan Behzat Ç.'yi çekiyoruz bir taraftan Derin ameliyat oluyor. İnanç'ın da aynı şekilde çekimlerde o kadar aksaklıkları oldu ki… O yüzden benim bütün Behzat Ç. sezonları değerlidir ama bu sezonun artı bir değeri vardı" ifadelerini kullandı.

"Yeni sezon ne zaman başlayacak?" sorusuna da cevap veren Beşikçioğlu, "Mayıs, Haziran gibi çekmeye başlayacağız" dedi.

Harun karakteri Behzat Ç'de neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişe duymuş olabilir

Işık'ın, "Hayalet'te neler değişti?" sorusu üzerine konuşan başarılı oyuncu İnanç Konukçu ise "Ben değiştim, oyunculuğa bakışım değişti o noktada Hayalet yazım olarak da değişti. 10 sene geçti, izledik, yaşadık, tecrübe ettik bu ister istemez bir değişim getirdi." diyerek yanıt verdi. Konukçu, "İnsanlarda eski tadı vermeyecek çekincesi var ister istemez. O bizde de vardı. Biz de çok özlemişiz… Ortaya böyle bir sezon çıktı" dedi.

Erdal Beşikçioğlu Fatih Artman Behzat Ç. Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title