Beren Saat'ten Sezen Aksu paylaşımı! Cumhurbaşkanı'na Hatırla Sevgili dizisinden bir sahneyi hatırlattı - Haberler
Haberi Paylaş

Beren Saat'ten Sezen Aksu paylaşımı! Cumhurbaşkanı'na Hatırla Sevgili dizisinden bir sahneyi hatırlattı

Haberler.com - Zehra Yaşık - Magazin
 - Güncelleme:

Oyuncu Beren Saat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sezen Aksu'ya yönelik olarak, "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" açıklamasından sonra sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Saat, "Halka şiirler okuyup, şarkılara söyleyerek duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan'ın bugün 'Dilini koparırız' demesine inanmak istemiyorum" sözleriyle düşüncesini dile getirdi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle, ülke gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün cuma namazını kıldığı camide, isim vermeden Aksu'yu eleştirdi.

"HZ. ADEM EFENDİMİZE KİMSENİN DİLİ UZANAMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki çeken şarkı sözüne yönelik, "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir" dedi.

"SENİ SEVİYORUZ SEZEN"

Oyuncu Beren Saat Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Hatırla Sevgili dizisinde oynadığımızda hepimiz çok gençtik ve o dizide 'Recep Tayyip' adlı genç, iyi şiir okumasıyla öne çıkan bölümlük karakterdi hikâyemizde. Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar. Canımız Sezen Aksu'yu susturmanın hepimizin ezbere eşlik edeceği yüzlerce şarkısını, sonraki kuşaklara aktarmamıza engel olamayacağını çok iyi bildiğini tahmin ediyorum. Seni seviyoruz Sezen." ifadesini kullandı.

Beren Saat'ten Sezen Aksu paylaşımı! Cumhurbaşkanı'na Hatırla Sevgili'den bir sahneyi hatırlattı

Zehra Yaşık
Foto galeri editörü Haberler.com - Magazin

Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı Sezen Aksu Beren Saat Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (40)

Mustafa Şahiner:

Allah-ü teala hem kulu hem nebisi olan hz ademi cennetten kovdu ona asi olduğu diye ceza verdi diye biz faniler bir peygambere aynı uslupla konuşup davranış sergileyemeyiz bu söylemler ha hakkımız nede haddimizdir herkes uslubuna usturubuna desturuna dikkat edecek, zira o peygamberler hayatta değil hayatta olmayanların (kim olduğunun önemi yok) konuşacak ağzı dili olmadığına göre o halde muhatabı ALLAH tır. Bu böyle biline..

İbrahim Mutluer :

Devlet büyüklerimiz beş yıl önce nerelerdeyidiler acaba gündemi değiştirmek başka işleri Yok millet aç aç millet sefiligie terk edilmiş,,,,,,,,,,

sem sem:

Benim anlamadığım 5 yıl neden bu konu ortaya cıkmadı da şimdi ortaya atılıverdi bu ülkede nedense gündem hep bu tarz seylere biranda cekiliveriyor kimse sormuyor 5 yıldır aklınız neredeydi

Tüm 40 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title