Londra Moda Haftası - Haberler
Haberi Paylaş

Londra Moda Haftası

AA - Haberler | Güncel
Londra Moda Haftası

Londra Moda Haftası çerçevesinde İngiltere'de yerleşik Türk modacı Zeynep Kartal'ın yeni koleksiyonu tanıtıldı.

Londra Moda Haftası çerçevesinde İngiltere'de yerleşik Türk modacı Zeynep Kartal'ın yeni koleksiyonu tanıtıldı.

Başkent Londra'nın simge yapılarından ve birçok kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapan, Thames Nehri kıyısındaki tarihi "Somerset House"da düzenlenen defilede Kartal, "İlkbahar-Yaz 2018" koleksiyonunu beğeniye sundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Hava Yollarının desteğiyle düzenlenen, moda ve televizyon camiasından tanınmış isimlerin yoğun ilgi gösterdiği defileyi çok sayıda modasever, blogger ve davetli izledi.

Kartal'ın yeni tasarımlarında tül üzerine inci ve çiçek motifler işlediği, klasik renkler siyah ve beyazın yanı sıra, sarı, kırmızı, bebek mavisi ve krem gibi yaz renkleri kullanarak koleksiyonunu oluşturduğu görüldü.

Bu arada defile öncesinde, İngiliz oryantalist ressam Thomas Allom'un belge niteliğindeki İstanbul peyzajları sergilendi.

Taht Oyunları dizinin oyuncularının yanı sıra Lady Gaga, Ellie Goulding, Nicole Scherzinger ve Naomie Harris gibi dünyaca ünlü yıldızları da giydiren Zeynep Kartal, Anadolu Selçuklu devletini yıkmak için yola çıkan Moğollar ile devleti korumak için savaşan Celalettin Karatay ve Ahi Evran'ı konu alan "Direniş Karatay" filminin kostümlerine de imzasını atmıştı.

Kartal, geçen yıl Londra'da, Türkiye'deki Suriyeli çocuk sığınmacılara destek kapsamında bir defile düzenlemişti.

Yarın son bulacak Londra Moda Haftası'na, Bora Aksu, Erdem Moralıoğlu, Esin Akan, Merve Bayındır gibi tasarımcıların yanı sıra, çok sayıda modacı ve marka katıldı. Londra Moda Haftası boyunca Paul Smith, Jasper Conran, Joseph, Emporio Armani, Tommy Hilfiger ve Burberry gibi dünya çapında tanınan markalar ve modacılar da yeni koleksiyonlarını tanıtıyor.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title