Laparoskopi Haberleri

Laparoskopi haber, Laparoskopi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Laparoskopi - 27.04.2021
Laparoskopi ile birçok kadın hastalığı tedavi edilebiliyor
Kapalı yöntem olarak bilinen laparoskopik cerrahinin günümüzde kadın hastalıkları pratiğinde sadece bir konfor değil, bir ihtiyaç haline geldiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr.
Laparoskopi - 16.02.2021
Safra kesesi taşları sarılığa da neden olabiliyor
Sazdar, safra taşlarının varlığının iki şekilde vücutta komplikasyona neden olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Birincisi, genellikle taşlar küçüktür ve koledok dediğimiz safranın duodenuma akmasını sağlayan yolun taşlar tarafından tıkanmasına ve hastada sarılığa neden olur. İkincisi, safra bir asittir ve duodenum belli bir asit derecesine kadar tolere eder ancak taşların varlığı asit PH'sini düşürür ve asidin duodenumdaki mukozayı tahrip eder. Taşların varlığı devamlı bağırsak gazlarının oluşmasına sebep olur. Bundan dolayı tedavisi ameliyattır. Genellikle laparoskopi dediğimiz kapalı ameliyat şeklinde yapılmaktadır.
Laparoskopi - 13.02.2021
"Pelvik enfeksiyonu kısırlığa yol açabilir" uyarısı
Acil müdahale ve tedavi şart Pelvik enfeksiyon tanısında kullanılan yöntemlere değinen Sayar, ultrason gibi görüntülenme yöntemleri, pelvik muayene, labaratuvar teknikleri ve gerekirse laparoskopi gibi cerrahi yöntemler kullanıldığını aktardı.
Laparoskopi - 27.01.2021
Laparoskopik yöntem 20. yüzyıla damgasını vurdu
Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Denizli, "Cerrahide yaygın olarak kullandığımız Laparoskopik Yöntem 20. yüzyılın en büyük keşiflerinden birisi, hatta bugün gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan robotik cerrahinin de atası sayılabilir.
Laparoskopi - 09.01.2021
Siirt'te 5 yaşındaki çocuk yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu
Siirt'te 5 yaşındaki H.K, ilk kez çocuk hastalarda uygulanan laparoskopik nefrektomi ameliyatıyla sağlığına kavuştu.
Laparoskopi - 04.01.2021
Uzmanından "apandisit erkeklerde daha fazla görülüyor" uyarısı
Apandisit belirtileri Dr. Taner Has, apandisitin herhangi bir yaş grubuna ait kişide meydana gelebileceğini belirterek, şunları kaydetti: "Görülme sıklığı erkeklerde kadınlara göre biraz daha yüksektir. Apandisite bağlı şikayetler hastaların 4'te 3'ünde yapının iltihaplanmasını takip eden ilk 24 saat içerisinde oluşur. Kişide apandisit gelişimi sonrasında birçok belirti ve bulgu meydana gelebilir. Bunlar; göbek deliği ve üstündeki bölgede yoğun olarak hissedilen karın ağrısı, sağ alt karın bölgesinde ağrı, iştah kaybı, genel halsizlik hali, idrara çıkma sıklığında artış, sindirim problemleri, bulantı ve kusma, ishal veya kabızlık, karın bölgesinde şişkinlik, aşırı gaz oluşumu ve çok yüksek olmayan ateştir. Hafif kramplar şeklinde başlayabilen apandisit olguları ilerleyerek ciddi bir hastalık tablosuna neden olabilir. İltihaplanmanın başlangıcında karnın orta ve üst bölgelerinde yoğun olarak hissedilen ağrının zaman içerisinde sağ alt karın bölgesine geçmesi apandisit için önemli kabul edilen bulgulardan biridir." Apandisit tedavisi Dr. Has, apandisit için altın standart kabul edilen tedavi yönteminin bu yapının cerrahi olarak çıkarılması anlamına gelen "apendektomi ameliyatı" olduğunu, bu cerrahi girişimin laparoskopik (kapalı) ya da açık ameliyat şeklinde gerçekleştirilebildiğini bildirdi.
Laparoskopi - 27.12.2020
Türkiye'nin "Laparoskopi Cerrahisi" alanındaki tecrübesi Orta Asya ülkelerine aktarılıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İslam Kalkınma Bankası (IsDB), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği işbirliğinde 26-27...
Laparoskopi - 08.12.2020
Kayserispor'da Campanharo, 3 hafta sahalardan uzak kalacak
Sarı-kırmızılı kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Oyuncumuz Gustavo Campanharo'nun karın ağrısı şikayeti üzerine yapılan incelemelerde akut apandisit tespit edilmiş olup laparoskopik apendektomi (kapali cerrahi) yöntemi ile tedavi edilmiştir.
Laparoskopi - 21.11.2020
Son dakika haberleri: Dalağında kist tespit edilen çocuk riskli bir ameliyat yerine robotik cerrahiyle sağlığına kavuştu
Dalak kisti ameliyatlarının riskli olduğunu belirten Divarcı, şöyle konuştu: "Dalak, ameliyatta kanama riski yüksek olan bir organ. Dalak kisti salgı yapan hücrelerin olduğu bir kist türüdür. Laparoskopik ve açık cerrahide kistin tamamı çıkarılamıyor, onun için dalağın bir kısmı ya da tamamının alınması gerekiyor.
Laparoskopi - 16.11.2020
Balcalı Hastanesi'nde "Minimal İnvaziv Üroloji Eğitim Laboratuvarı" açıldı
Laboratuvarla asistan doktorların laparoskopi eğitimini daha iyi şartlarda alması ve el becerilerinin daha çok gelişmesinin amaçlandığı bildirildi.
Laparoskopi - 16.11.2020
Yapay kalp cihazı taşıyan hastadan 17 santimetrelik tümör çıkarıldı
Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, yapay kalp cihazı taşıyan bir hastaya kapalı (laparoskopik) yöntem kullanılarak yapılan operasyon, Türkiye'de bir ilk olarak Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde gerçekleştirildi.
Laparoskopi - 14.10.2020
Sivas'ta mide kanseri hastası kapalı yöntemle yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu
Prof. Dr. Karadayı, açıklamasını şöyle tamamladı: "Son yıllarda teknolojik gelişmelere de paralel olarak laparoskopik cerrahi dediğimiz kapalı ameliyatların gelişmesiyle, kliniğimizde bu ameliyatlara ağırlık vermeye başladık.
Laparoskopi - 15.09.2020
Üroonkoloji Derneğinden prostat kanserinin tanı ve tedavisine ilişkin uyarılar
"Ülkemizde robotik cerrahi prostat kanserinin tedavisinde aktif olarak kullanılıyor" Üroonkoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı ise prostat kanserinin tedavisinin hastalığın evresine göre değişiklikler gösterdiğine değinirken, şöyle devam etti: "Prostat kanseri tedavisinde diğer birçok kanser türlerinde görmeye alıştığımız klasik yaklaşımlar dışında izlem protokolleri önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Prostat kanseri biyolojisi itibarıyla 'özel bir kanser' olma ayrıcalığı bulunmaktadır. Lokalize hastalıkta dünya genelinde en çok başvurulan tedavi yöntemi cerrahidir. 'Radikal Prostatektomi' ameliyatı sadece ABD'de yılda 80 bin hastaya uygulanmaktadır. Bu cerrahi teknikle ilgili olarak son yıllardaki en önemli gelişme yönteminin robot yardımıyla laparoskopik olarak yapılmasıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Laparoskopi Haberleri | Laparoskopi Haber - Haberler - Laparoskopi haberleri, son dakika laparoskopi haber ve gelişmeleri burada. Laparoskopi ile birçok kadın hastalığı tedavi edilebiliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 21:41:21. #1.13#

title