Kurtlar Vadisi Vatan"In Gala Gösterimi Yoğun İlgi Gördü

Kurtlar Vadisi Vatan"In Gala Gösterimi Yoğun İlgi Gördü

Kurtlar Vadisi Vatan'In Gala Gösterimi Yoğun İlgi Gördü
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Senaryosunu Necati Şaşmaz, Alper Erze, Cahit Kayaoğlu ve Murat Koca'nın kaleme aldığı "Kurtlar Vadisi Vatan" gala gösteriminde izleyiciyle buluştu.

Senaryosunu Necati Şaşmaz, Alper Erze, Cahit Kayaoğlu ve Murat Koca'nın kaleme aldığı "Kurtlar Vadisi Vatan" gala gösteriminde izleyiciyle buluştu.

Filmin Kanyon AVM'de gerçekleştirilen gösterimi öncesi açıklamada bulunan başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, yeniden izleyici karşısına geçtikleri için memnuniyetini dile getirerek, "Allah utandırmasın. Bahtı açık olsun. Umarım herkesin beğenebileceği, sevebileceği, gururlanabileceği bir film olmuştur. Olumlu, olumsuz her türlü eleştiriye açığız. Her zaman da bunu bekleriz. Günün cümlesi olsun, her şey vatan için." dedi.

Şaşmaz, çekimlerin 8 haftada tamamlandığını kaydederek, şu bilgileri verdi:

"Antalya'da genel itibariyle çekildi. Yalnız filmin içerisinde ilk göreceğiniz yer Erbil olacak. Erbil'de bir operasyonla başlıyor filmimiz. Sonra Büyükada, İstanbul, Okyanus ötesi ve Akdenizin içinde olan (Kuzey) Kıbrıs'ın Maraş bölgesi de var. O şehirleri, beldeleri de konuk ettik. (Kuzey Kıbrıs Maraş bölgesine) Girmiş gibi yaptık. Oraya izin almadan girilmiyor. Sadece belgeseller için izin veriliyor ama biz girmiş gibi yaptık. Güzel de oldu."

Filmde bol aksiyon sahnelerinin olduğunun altını çizen ünlü oyuncu, "Özellikle Kurtlar Vadisi seyircilerinin çok mutlu olacağına inandığım bir film oldu. Ayrıca gündemimizle de çok ilgili bir durum var. Sınır ötesinde, Erbil ve civarında şu günlerde yaşanan gündeme de bir göndermesi oldu filmin. 15 Temmuz sürecinde, 15 Temmuz'un perde arkasında yaşananın aslında bir işgal süreci olabilme ihtimalini biz vermiştik. Filmi izleyenler, burada, bu coğrafyada nasıl bir şey yaşandığını daha net anlamış olacaklardır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"Darbe domainini satın aldığımız için suç duyurusunda bulundular"

Necati Şaşmaz, filmin çekimlerinden çok önce alınan "Kurtlar Vadisi Darbe" ismine de değinerek, "Biz 17-25 Aralık ve 7 Şubat MİT kriziyle ilgili bir sinema filmi yapalım düşüncesiyle, 'Darbe' ismini almıştık. Ancak domain'i başka birisi almıştı. Domain'i satanlar, Kurtlar Vadisi uzantılı her şeyi alıp sonra da satmak gerekçesiyle başvuruyorlardı. Biz onları ekarte edip, gece 12.00'de domain'i almayı başardık." diye konuştu.

"Darbe" uzantılı domaini satın aldıkları için suç duyurusunda bulunulduğunu hatırlatan Şaşmaz, şunları kaydetti:

"Acaba biz de o örgütle beraber mi adım atmışız, suçlamasında bulunuldu. Büyük ihtimalle bu ve buna benzer suçlamayı yapanların kendilerini gizleme amaçlı yaptıklarını düşünmekteyim. Tam rakamı hatırlamıyorum, 300-600 civarında patent başvurusu olan, Anadolu Ajansı'nın haberlerinde de bulabilirsiniz, Enes Kanter... İsmini bile değiştirmeyen arkadaşın patent başvurularına neredeyse gereği yapılmadan izinler verilmiş. Bunu örtbas etmek için herhalde benim gibi vatanını, milletini seven bir insanın lekelenmesi daha ön plana çıkabilecek bir haberdi. Bu gerekçeyle yapılmış olabileceğini düşünüyorum. Savcılıkta takipsizlik kararımızı aldık."

Oyuncu Şaşmaz, Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz darbe girişimini "trajik olay" olarak değerlendirerek, bu olayı yaşatmak, anlatmak için "Kurtlar Vadisi Vatan" demeyi tercih ettiklerini vurguladı.

Şaşmaz, yönetmen Serdar Akar, film müziklerini yapan Gökhan Kırdar, oyunculara, eşine ve filmde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapımcılığını Pana Film'in üstlendiği filmin başrollerinde Şaşmaz'ın yanı sıra Sinem Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak, Nezih Işıtan, Ertuğrul Şakar ve Yücel Erten yer aldı.

Darbe girişiminin yaşandığı gece sınırdaki hareketlilik ve darbenin perde arkasının ele alındığı serinin 5. filmi, aksiyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı 105 dakikalık filmin görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı üstlendi.

Film, 29 Eylül'de vizyona girecek.

Kurtlar Vadisi Vatan'In Gala Gösterimi Yoğun İlgi Gördü

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title