Arkadaşını sokak ortasında kurşuna dizdi! Son nefesini verdiği anları da işte böyle izledi

Arkadaşını sokak ortasında kurşuna dizdi! Son nefesini verdiği anları da işte böyle izledi

İhlas Haber Ajansı / MUHAMMET ABDULKADİR ESEN - Haberler | 3. Sayfa

Gaziantep'te 2 yıl önce Mahmut Özbal'ı tabancayla vurarak öldüren Ahmet Remzi Anlar'ın cinayeti işledikten sonra olay yerine geri gelerek Özbal'ın ölüp ölmediğini kontrol ettiği anların görüntüsü ortaya çıktı. "Katil olay mahalline gelir" teorisinin gerçekleştiği anlarda Anlar'ın soğuk kanlılıkla elinde tabancasıyla Özbal'ı seyretmesi kan dondurdu.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Saçaklı Mahallesi'ndeki bir taksi durağında 21 Kasım 2019 tarihinde çıkan sözlü tartışmanın sonucunda taksici Ahmet Remzi Anlar'ın arkadaşı Mahmut Özbal'ı silahla vurarak öldürdüğü anların görüntüsü ortaya çıktı.

ÖNCE KAÇIYOR, SONRA GERİ DÖNÜP SEYREDİYOR

Anbean güvenlik kamerasına yansıyan cinayet anında Özbal'ı mermi yağmuruna tuttuktan sonra ara sokağa kaçan katil Anlar'ın birkaç dakika sonra olay yerine geri gelmesi dikkat çekiyor. "Katil olay yerine geri döner" teorisinin gerçekleştiği anlarda zanlı Anlar'ın arkadaşının hayatını kaybedip kaybetmediğini kontrol etmesi kan dondurdu. Soğukkanlı bir şekilde yerde yatan Özbal'ı tabancasıyla seyreden Anlar, elinde pompalı tüfek olan bir arkadaşıyla birlikte olay yerinden uzaklaşıyor.

MÜEBBET ALDI, CEZASI 15 YILA DÜŞÜRÜLDÜ

Saldırıya uğrayan Özbal, hayatını kaybederken zanlı Anlar ise 24 Kasım 2019 tarihinde gözaltına alınarak tutuklandı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlanan Anlar, 15 ay tutuklu yargılandı. Sanık Anlar hakkında verilen müebbet hapis cezası haksız tahrik indirimi uygulanarak 15 yıl hapis cezasına düşürülürken, ruhsatsız silah taşımaktan verilen 10 ay hapis cezası 5 yıl ertelendi.

''BİRKAÇ YIL SONRA ARAMIZA DÖNEBİLİR''

Mahkemenin verdiği karara tepki gösteren Özbal ailesinin avukatı Mehmet Salih Akaltun, verilen kararı hukuken anlayabilmek ve gerekçelendirebilmenin mümkün olmadığını ifade etti. Kararı hem kendilerinin hem de cumhuriyet savcısının istinaf ettiğini belirten Akaltun, "Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesine bu kararın bozulması talebini içeren dilekçemizi gönderdik. Mahkeme haksız tahrik'in oluştuğu düşüncesiyle sanık hakkında 15 yıl hüküm verdi. Ruhsatsız silah kullanmaktan dolayı verilen 10 aylık hapis cezası da 5 yıl boyunca suç işlememesi kaydıyla ertelendi. Bu kararın onaylanması durumunda biz bu sanığı birkaç yıl içerisinde aramızda görebiliriz. Dolayısıyla bu kararı vicdani ve hukuki anlamda değerlendirmek çok mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Arkadaşını sokak ortasında kurşuna dizdi! Son nefesini verdiği anları da işte böyle izledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MUHAMMET ABDULKADİR ESEN

Haber Yorumları (14)
YAMAN123: Artık poliS de defin işlemlerini başlatır. malum hiç bir kavga olayda orda olmazlar. benim elim cebimde diye gelip önümü çok kestiler.
ERDEM: 5-6 sene yatıp çıkacak öye mi şimdi
MAVİ VATAN: tahrik ispatlanmışmı maktüle soramassın ölmüş vuran şahsın sözleri delil sayıldıysa o daha vahim o zaman her tahrik iddası ile birbirimize ateş edelim mahkemeye gideceğimize adalet kendini adaletten uzaklaştırsa herkes kendi adaletini sağlamaya başlar bu olayda olduğu gibi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title