Kurretülayn Matur kimdir? Kurretülayn Matur hayatı ve biyografisi! Kurretülayn Matur kaç yaşında, nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Kurretülayn Matur kimdir? Kurretülayn Matur hayatı ve biyografisi! Kurretülayn Matur kaç yaşında, nereli?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Kurretülayn Matur kimdir? Kurretülayn Matur hayatı ve biyografisi! Kurretülayn Matur kaç yaşında, nereli?

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları ile magazin gündeminden düşmeyen Kurretülayn Matur, vatandaşların merak konusu oldu. İşte Kurretülayn Matur hakkında merak edilenler. Kurretülayn Matur hayatı ve biyografisi. Kurretülayn Matur kimdir?

Magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Kurretülayn Matur merak konusu oldu. İşte Kurretülayn Matur hakkında merak edilen Kurretülayn Matur kimdir, Kurretülayn Matur hayatı ve biyografisi gibi konuların detayları…

KURRETÜLAYN MATUR KİMDİR?

Kurretülayn Matur, 31 Ekim 1990 yılında Ankara/Keçiören'de dünyaya geldi. Kurretülayn'ın anlamı Arapça'da nur gözlü anlamına gelmektedir. Babası Mardinli olan Kurretülayn Matur'un annesi ise Ispartalı'dır.

2012 yılında Kanal D'de yayınlanan ilk sezon Ertem Şener'in, 2. Sezon Zuhal Topal'ın sunduğu "Kazanmak İçin 1 Dakika" adlı bir yarışma programına ilk sezon katıldı. Bu yarışmayı kazanarak 16 bin liranın sahibi oldu.

2012 yılında yapımcısı Fatih Aksoy olan ve Vahide Gördüm ve Yetkin Dikinciler'in başrollerinde olduğu "Merhaba Hayat" adlı dizide Dilek karakterini canlandırdı.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yarışma programı "Ütopya" adlı yarışmada Kurretülayn Matur; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Ahmet Arda Sezen, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan, Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarıştı.

Semih Öztürk ile Kurretülayn Matur, 19 Haziran 2020'de evlenmişlerdi.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title