Kurban Bayramı'na Doğru

Kurban Bayramı'na Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ve AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Kurban Bayramı dolayısyla bir mesaj yayımladı.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ve AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Kurban Bayramı dolayısyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yalçınkaya, mesajında bayramların, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirerek toplumsal dayanışmayı sağlayan önemli manevi zenginlik olduğunu belirtti.

Her zamankinden daha sıkı kenetlenilmesi gerektiğini ifade eden Yalçınkaya şunları kaydetti:

"Yaşanan terör saldırıları ve şehit haberleri nedeniyle Kurban Bayramı'nı buruk ama geleceğe umutla bakarak kutlamaktayız. Bayramlar kardeşlik, birlik ve beraberliktir. Acılarımızı yüreğimize gömerek, sevinçlerimizi, mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşma günleridir. Kurban Bayrmaı, dinimizin, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma öğretilerinin hayata geçirildiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı kutlarım."

İl Başkanı Manav'da mesajında, bayramların, İslamiyet'in emrettiği gibi, dargınların barıştığı, yoksulların korunup gözetildiği, dayanışmanın en samimi örneklerinin verildiği müstesna zaman olduğunu ifade ederek, sevgi, kardeşlik, yardımlaşma gibi insani değerlerin en üst noktaya çıktığı bu özel günlerde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakmak gerektiğini belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title