Kupalarını Başkan Uyar'a Getirdiler

Kupalarını Başkan Uyar'a Getirdiler

Urla Belediyesi Spor Kulübü U11 futbol takımı 17 ekibin katıldığı "Troia 2018 Elit Cup" turnuvasında ikinciliği elde etti. Minikler kupalarını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'a armağan etti.

Kupalarını Başkan Uyar'a Getirdiler

Hiç yenilmeden ikinci olan Urlalı minik futbolcuları alınlarından öpen Başkan Sibel Uyar da takım üyelerine madalya taktı.

Yaşamlarında ilk kez ailelerinden ayrı bir şekilde başka bir kentte turnuvaya katılan Urla Belediye Spor'un U 11 takımı Çanakkale'de büyük başarı sağladı. Minikler, yaptığı tüm maçları yenilmeden ve kalesinde gol görmeden tamamladı. Bir gol averajı ile turnuva ikincisi olan Urla Belediye Spor takımı oyuncuları, antrenörleri ve velileri ile birlikte Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'ı ziyaret etti.

Zeki, çevik, ahlaklı sporcu

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, miniklerin başarısını pasta keserek kutladı. Futbol oynayan çocukların aynı zamanda okullarını da ihmal etmemesi gerektiğini söyleyen Uyar, " Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk (Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim) sözünü unutmayın. Hem sporunuzu yapın, hem de okullarınızı başarıyla yürütün. Çok çalışın, başarın ve istediğiniz hedeflere ulaşın" dedi.

Çocuklar daha sonra Çanakkale'de maçlar dışında geçirdikleri Çanakkale Şehitliği başta olmak üzere tarihi yerleri anlattılar, kamp süresince yaşadıklarını paylaştılar.

Veliler de Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'a teşekkür ederken, "Sizden gördüğümüz destek ve ilgi çocuklarımız kadar bizleri de mutlu ediyor" dediler.

Kaynak: Bültenler