Haberler

Trakya Üniversitesi Türkiye Günleri'ne katıldı

Güncelleme:

Trakya Üniversitesi, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde düzenlenen Türkiye Günleri etkinliğine katıldı. Üniversite, konser, sanatsal etkinlikler ve sergi ile etkinliğe destek verdi. Ayrıca okçuluk eğitimi ve ebru sanatı atölyesi düzenlendi. Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası da bir konser verdi.

Trakya Üniversitesi, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde düzenlenen "Türkiye Günleri"ne katıldı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla Sofya Büyükelçiliği ve Filibe Başkonsolosluğunun desteğiyle Kırcaali Belediyesi tarafından "Türkiye Günleri" düzenlendi.

Trakya Üniversitesi de etkinliğe konser ve sanatsal etkinlikler ile destek verdi.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin seçme eserlerinden oluşan serginin açıldığı programda, Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü hocaları da okçuluk eğitimi verdi.

Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulundan öğretim görevlisi Fatma Dağlı yönetiminde gerçekleşen ebru sanat atölyesinde ise ebru sanatının inceliklerini anlatıldı.

Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası da bir konser verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesinin Kırcaali özelinde tüm Bulgaristan ile yakın ilişkilere sahip olduğunu belirtti.

5 bini uluslararası olmak üzere 42 bin 500 öğrencisi, 1800 akademisyeni ile Trakya Üniversitesinin, Bulgaristan'daki tüm üniversitelerle yakın ilişki ve iş birliği içerisinde olduğunu ifade eden Tabakoğlu, "Bulgaristan ve Türkiye dostluğuna her alanda hizmet etmeye çalışıyoruz. Burada, Kırcaalililerle bir arada olmaktan mutluyuz. Belediye Başkanı Hasan Azis'e Balkanlarda böyle güzel bir etkinlikte yer almamıza fırsat verdiği için teşekkür ediyoruz. Yine bu etkinliğin gerçekleşmesine vermiş olduğu katkılardan ötürü Sofya Büyükelçimiz Aylin Sekizkök ve Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü'ye şükranlarımızı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Trakya Üniversitesi Bulgaristan Kırcaali Türkiye Kültür Sanat Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

title