Haberler

Taksim Trio" İkü'de Konser Verdi

Abone Ol

Kendilerine özgü müzikleriyle tanınan "Taksim Trio" grubu, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde hayranlarıyla bir araya geldi.

Kendilerine özgü müzikleriyle tanınan "Taksim Trio" grubu, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde hayranlarıyla bir araya geldi.

Hüsnü Şenlendirici, Aytaç Doğan ve İsmail Tunçbilek tarafından 2007 yılında kurulan grup, konserde "Ahi" albümlerinde yer alan kendi bestelerinin yanı sıra usta sanatçıların eserlerini de yorumladı.

İsmail Tunçbilek, Yemen'den kendilerini ziyarete gelen keman sanatçısı Arif Jemen'e jest olması amacıyla onu sahneye çağırdı. Grup, daha sonra Jemen'e eşlik ederek 2 parça seslendirdi.

Klarnette Hüsnü Şenlendirici, kanunda ise Aytaç Doğan'ın yer aldığı konser, yaklaşık 2 saat sürdü.

Bugüne kadar üç albüme imza atan grup, kuruldukları 2007 yılında "Taksim Trio" isimli bir albüm çıkardıktan sonra özgün bestelerinin yanı sıra Orhan Gencebay, Zülfü Livaneli ve Şükrü Tunar'ın parçalarının da yer aldığı "Taksim Trio- 2" albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Son olarak 2016 yılında çıkardıkları "Ahi" adlı albümleriyle grup, uluslararası müzik piyasasında da isminden söz ettirmeye başladı ve Orta Doğu'da birçok kez konser verdi.

Dünya müziğinin önemli fuarlarından sayılan WOMEX'te ve bir sonraki yıl da Londra Caz Festivali kapsamında Queen Elizabeth Hall sahnesine çıkan ve burada büyük beğeni kazanan Taksim Trio, dünya çapında müzikal zenginliği ile öne çıkan gruplar arasında gösteriliyor.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Hüsnü Şenlendirici Konser Taksim Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 2023: Whatsapp, Facebook en iyi Cuma mesajları! En güzel, kısa, anlamlı Cuma mesajları! Hafta sonu hava yağmurlu mu? 8-9-10 Aralık yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi? Mesut Yar hangi partiden aday? Mesut Yar Belediye Başkanı Aday Adayı mı oldu, hangi partiden aday oldu? Tevfik Göksu kimdir? FOX Çalar Saat konuğu Tevfik Göksu kaç yaşında, nereli? Tevfik Göksu biyografisi! VİZESİZ YUNAN ADALARI LİSTESİ | Hangi Yunan adaları vizesiz? Yunanistan kapıda vize ücreti ne kadar? Yunan adalarına nasıl gidilir? 7 günlük turist vizesi hangi tarihlerde geçerli? Yunanistan 10 ada vize muafiyeti ne zaman başlayacak? SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title