Prof. Dr. Beril Anılanmert'in "Entropi" Sergisi - Haberler
Haberi Paylaş

Prof. Dr. Beril Anılanmert'in "Entropi" Sergisi

Bültenler - Kültür Sanat
Prof. Dr. Beril Anılanmert'in 'Entropi' Sergisi

Prof. Dr. Beril Anılanmert'in seramik, porselen ve cam çalışmalarının yer aldığı ENTROPİ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor

İstanbul'un gözde galerileri arasında yerini alan Galeri Işık Teşvikiye, 20 Kasım – 17 Aralık 2012 tarihleri arasında, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Beril Anılanmert'in seramik, porselen ve cam çalışmalarının yer aldığı ENTROPİ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

"Düzen- düzensizlik- olasılıkçı –kesin – yıpranan – dağılan – kaos" gibi kavramları içeren Entropi sergide, uçurtmalardan oluşan bir pano ile toplumsal çöküntünün farkındalığını vurguluyor. Kutsal kurban ve sunak temaları ile de şiddet sarmalı ve ihtiraslarla yok edilen – kurban edilen değerler, çevre ve canlılar ele alınıyor.

Uluslararası Seramik Akademisi üyesi olan Prof. Dr. Beril Anılanmert'in daha önceki çalışmalarını da kapsayan sergide seramik, porselen ve cam uygulamalardan kırka yakın eser sergilenecek.

Beş kıtada çalışmaları sergilenen Prof. Dr. Beril Anılanmert Galeri Işık'ta

1990 T.C. Kültür Bakanlığı Seramik Yarışması Birincilik Ödülü ve 2009 Türkiye Seramik Federasyonu "Sanat Onur Ödülü" sahibi Prof. Dr. Beril Anılanmert, bu güne kadar on beş kişisel sergi açtı ve yüzün üzerinde grup sergisi, sempozyum ve atölye çalışmasına katıldı.

İlk sergisinden itibaren devinim, dönüşüm, bölünme, ayrışma gibi temalarla çalışan Anılanmert'in kişisel ve grup sergileri ile çalışmaları yurt içinde ve Asya, Avrupa, Kuzey Afrika, Amerika ve Avusturalya'nın birçok ülkesinde ve şehirlerinde sergilendi. Halen, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim üyesi ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkanı olan Anılanmert'in eserleri, özel ve müze koleksiyonlarında bulunuyor.

Müze ve Koleksiyonlardaki Eserleri:

ABD - Everson Sanat Müzesi,

Çek Cumhuriyeti - Prag Dekoratif Sanatlar Müzesi,

Japonya - Tajimi Sanat Merkezi,

Makedonya - Resen Müzesi,

Icheon - Kore, Wosef Uluslararası Seramik Merkezi

İsviçre - Cenevre, Ariana Museum

Bültenler / Kültür Sanat

Amerika Birleşik Devletleri, Işık Üniversitesi, Teşvikiye, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title