Haberler

Karikatürist Bedri Koraman'ın Cenazesi Toprağa Verildi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi toprağa verildi- Cenaze töreni- Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman- Bedri Koraman'ın kızı Meral Küçükerol- Gazeteci Mete Akyol- Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon- Emekli Orgenaral Çetin Doğan- Gazeteci Fikret Bila- Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi- Şarkıcı Fedon Karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi toprağa verildi- Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitiren karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından Torba Mahallesi Mezarlığına defnedildi Ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın (87) cenazesi, Bodrum ilçesinde düzenlenen törenin ardından, Torba Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi toprağa verildi- Cenaze töreni- Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman- Bedri Koraman'ın kızı Meral Küçükerol- Gazeteci Mete Akyol- Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon- Emekli Orgenaral Çetin Doğan- Gazeteci Fikret Bila- Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi- Şarkıcı Fedon Karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi toprağa verildi- Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitiren karikatürist Bedri Koraman'ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından Torba Mahallesi Mezarlığına defnedildi Ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın (87) cenazesi, Bodrum ilçesinde düzenlenen törenin ardından, Torba Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.Bodrum'un Torba Mahallesi'ndeki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Koraman için Bodrum'da cenaze töreni düzenlendi. Koraman'ın Türk bayrağı ve Beşiktaş bayrağına sarılı tabutu, Bodrum Belediyesi önüne getirildi. Burada düzenlenen törene, Koraman'ın ailesi, emekli Orgenaral Çetin Doğan, eski bakanlardan Fikret Ünlü ve İmren Aykut, basın, sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı.Belediye önündeki tören sırasında Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman ile ünlü karikatüristin kızı Meral Küçükerol arasında tartışma çıktı. Tartışma törene katılanların araya girmesiyle yatıştırıldı.Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bedri Koraman gibi değerli bir kişiyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.Bodrum'un önemli yerlere gelmesinde Koraman'ın çok katkısı olduğunu anlatan Kocadon, "Onlar Bodrum'un birer turizm elçisiydi, Bodrum'a gönül verdiler ve Bodrum'da toprağa veriliyorlar. Türkiye'de karikatür sanatının babası benim de Bedri amcamdır. Benim üzerimde çok büyük emeği var" diye konuştu. Törene katılan emekli Orgeneral Çetin Doğan da gazetecilere yaptığı açıklamada, Bedri Koraman'ın ülkeye önemli eserler bıraktığını anlattı. Koraman'ın karikatürleriyle güldürürken düşündürdüğünü belirten Doğan, şöyle konuştu: "İki çizgiyle sayfalarca yazılacak şeyleri anlatırdı. O yüzden kaybımız çok büyük. Türk ulusuna sabır diliyorum. Her şey ile mükemmel bir insandı. Çizgilerin nesilden nesile yaşayacağını biliyorum. Onun gözüyle Türkiye'yi görebilmek çok önemli. Biz onun çizgileriyle Türkiye'deki çelişkileri, acıları paylaştık. Gönlümüzde yaşayacaktır."Gazeteci Mete Akyol ise Koraman'ın Türk basınında bir "beyinsel lezzet" olduğunu söyledi. Koraman'ı kişisel talihi olarak gördüğüne değinen Akyol, "Bu talihim bana ayrıca bir özellik kazandırdı" dedi.Gazeteci Fikret Bila da Bedri Koraman'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, Koraman'ın eserlerinin bir bölümünün Cumhurbaşkanlığı Müzesinde sergilendiğini bildirdi.Koraman'ın cenazesi, Bodrum Belediye Meydanı'ndaki Adliye Camisi'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Torba Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Meral Küçükerol Bedri Koraman Çetin Doğan Bodrum Kültür Sanat Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

İsrail askerleri skandallara doymuyor! Yaralı Filistinliyi aracın önüne bağlayıp kalkan yaptılar

İsrail askerleri skandallara doymuyor! Yaralı Filistinliyi aracın önüne bağlayıp kalkan yaptılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title