Haberler

Isparta'da Elma Hasat Festivali Coşkulu Bir Şekilde Son Buldu

Güncelleme:

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde düzenlenen Elma Hasat Festivali, renkli etkinliklerle sona erdi. Festivalde çiftçilerin sevinci ve elma hasadının önemi vurgulandı. Vali Aydın Baruş, festivalin Isparta'ya hayırlar getirmesini temenni etti ve Eğirdir elmasının kalitesini tüm dünyaya tanıtmak için çiftçilere destek verilmesini istedi.

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen 'Elma Hasat Festivali' sona erdi. Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi organizesi ile gerçekleşen festival Babasultan kavşağından başlayan kortej yürüyüşü ile başladı. Kale Meydanı'nda devam eden festival programına Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekili Osman Zabun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Enver Merallı, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Oğuzlar Mehteran Takımı, Eğirdir Akademi Sanat Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi ve Şarkikaraağaç Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri ilgiyle izlendi. Vali Aydın Baruş, yaptığı konuşmada, Festivalimizin Isparta'mıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hasat festivalleri çiftçinin en sevinçli anlardır. Çiftçimizin 1 yıl gözbebeği gibi baktığı tarlasına meyve ağaçlarına geçimini sağlayacak bir ürün elde etme çabasında, elde ettiği bu ürün 1 yıl onun geçimini temin etmekte, aynı zamanda il ekonomisine ülke ekonomisine, ilçe ekonomisine de önemli katkı sağlamaktadır. Hasat mevsimi ülkenin her köşesinde şenlikler şeklinde düzenlenir, bu da hem halkın vatandaşlarımızın iştiraki ile kültür ve sanat gösterileri ile zuhur etmektedir. Bu yıl ikincisi, Eğirdir'imiz için güzel bir organizasyon oluyor. Eğirdir Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Turizm açısından da bu etkinlik önemli. Tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon diliyorum. Eğirdir elmasının kalitesini, lezzetini tüm dünyaya tanıtsınlar. Eğirdir elması bugün dünyanın dört bir tarafında tanınan bir elma, hem lezzetiyle, hem kalitesiyle. Bugün Türkiye'nin ihraç ettiği iftihar ettiğimiz bir ürün. Buranın ikliminin de verdiği avantajlarla birlikte nefis bir tarım ürünü haline geliyor. Eğirdir elmasından yemeyen, elma yedim demesin. İnşallah kapalı siteme geçerek gölümüz için tasarruf sağlayacağız. Tarımla birlikte Eğirdir'imizin turizmden de istediği payı almasını arzu ediyoruz dedi. Vali Aydın Baruş ve protokol kurulan stantları gezerek bilgiler aldılar. Türk Halk Müziği sanatçısı Nilgün Kızılcı ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek birbirinden güzel parçaları seslendirdi. Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök gece sonunda sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti. Ankara halk oyunları gösterileri, Van yöresi halk dansları, 7 bölgeden halk dansları gösterisi, bayrak gösterisi ve havai fişek gösterileriyle gece tamamlandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Eğirdir Isparta Eğirdir Aydın Turizm Kültür Sanat Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! Dangal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dangal filmi ne zaman, nerede çekildi? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title