Haber : ###PAGE_TITLE###

Haberi Paylaş

Genco Erkal, Hem Avrupa Hem Asya Yakası'nda!

Genco Erkal, Hem Avrupa Hem Asya Yakası'nda!

"Ben Bertolt Brecht"; 14 Kasım'da Profilo Büyük Salon'da, 17 Kasım,ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde bir kez daha seyirci karşısına çıkıyor.

Bertolt Brecht'in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı oyunu "Ben Bertolt Brecht" oyunu için "Brecht'in dönüşü olsun" diyen Genco Erkal ; Kıbrıs, Antalya, Samsun, Trabzon, Konya turnelerinin ardından yeni sezon için İstanbul'a dönüş yaptı.

Genco Erkal ; insanın gözünü açan, ufkunu genişleten, sorduğu sorularla kışkırtan, uyaran, baştan çıkaran Bertolt Brecht'i yeniden sahneye davet ederek "Şimdi Brecht zamanı!"dediği oyununu tüm hızıyla sahnelemeye devam ediyor.

Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giyisilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyunda ki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi. Yönetmenliği tiyatro duayeni Genco Erkal'a ait oyunun müzik yönetmeni ise, aynı zamanda müzikleri düzenleyen Emin Fındıkoğlu.

Genco Erkal ve Tülay Günal'ın birlikte rol aldığı "Ben Bertolt Brecht"; 14 Kasım 2012, Çarşamba günü saat 21:00'de Profilo Büyük Salon'da, 17 Kasım 2012, Cumartesi saat 20:30'da ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Bültenler / Kültür Sanat

Bertolt Brecht Genco Erkal Kadıköy Profilo Kültür Sanat Haberler

Son Dakika Haberleri

title