Küçük Sevim'e Vurup Kaçan Vicdansızlar Yakalandı

Küçük Sevim'e Vurup Kaçan Vicdansızlar Yakalandı

Gaziosmanpaşa'da, marketten dönerken, süratli bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve 19 gündür yoğun bakım servisinde ölüm kalım savaşı veren Sevim Akbaş'a çarpanlar yakalandı.

Küçük Sevim'e Vurup Kaçan Vicdansızlar Yakalandı

Gaziosmanpaşa'da, marketten dönerken, süratli bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve 19 gündür yoğun bakım servisinde ölüm kalım savaşı veren Sevim Akbaş'a çarpanlar yakalandı. Otomobili kullandığı tespit edilen Koray K., adliyeye sevk edilirken basın mensuplarına "Benim de kızım var. Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Anne ve babasından çok özür dilerim" dedi. Savcılığa ifade veren 3 zanlı, taksirle adam yaralama suçunu işledikleri için tutuksuz yarğılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Caddesi'nde 15 Ekim'de meydana gelen olayda, amcasının kızlarıyla markette alışveriş yaptıktan sonra amcasının evine giden ilköğretim okulu öğrencisi Sevim Akbaş, Şehit Mustafa Yeşil Altgeçidi'nden hızla gelen bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Küçük kıza çarpan otomobilin sürücüsü kazadan sonra durmayarak yoluna devam etti. Hastaneye kaldırılan Sevim Akbaş, ilk müdahalenin ardından yoğun bakım servisine alındı. Sağlık durumu ağır olan Büyük Fuat Paşa İlköğretim Okulu 2'nci sınıf öğrencisi Sevim Akbaş, 19 gündür ölümle pençeleşiyor.

Olaydan sonra, elde hiçbir ipucu olmamasına Sevim Akbaş'a çarpan arabanın peşine düşen Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 25 mobese ve 60'a yakın işyeri kamerasını inceledi. Polis, kamera görüntelerinden Sevim Akbaş'a çarpan otomobilin, Hyundai marka ve sadece 2009 yılında Hindistan'a ihraç edilmek üzere üretilen, iç piyasaya da sürülen Accent Era Eco model olduğunu belirledi. İç piyasaya satılan 700 otomobilden 70'inin İstanbul'da olduğunu tespit eden polis, sahiplerine ulaştığı otomobilleri teker teker inceledi. Polis, Gaziosmanpaşa'da bulunan bir kaportacıda kazadan 3 gün sonra 34 SPE 55 plakalı mavi renkli Hyundai Accent Era Eco marka otomobilin, Gaziosmanpaşa'da bir kaportacıya getirildiğini belirledi. Tamiri yapan kişiyle görüşen polis, otomobilin ön camının, çamurluğunun ve kaputunun değiştiğini öğrendi.

Tamircinin ifadesi doğrultusunda araştırmalarını derinleştiren polis, kaza sırasında otomobilde bulunduğu tespit edilen Koray K. (24), Avni C. (23) ve Murat Ç.'ı (25) evlerinde yakaladı. Otomobilde bulunan 4'üncü kişi olan Savaş A'nın (25) cinsel istismar suçundan dolayı Metris Cezaevi'nde olduğunu tespit etti.

Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde yapılan sorgulamada, zanlılar, kaza günü bir birahanede Beşiktaş-Kayserispor maçını izledikten sonra evlerine döndüklerilerini söylediler. Hiçbirinin ehliyetinin olmadığı öğrenilen zanlılardan Koray K., otomobili Avni C'nın kullandığını iddia ederken, diğer iki zanlı ise direksiyonda Koray Kaya'nın olduğunu öne sürdü.

Murat Ç., haricindeki tüm zanlıların daha önceden birçok suça karıştığı ve çok sayıda sabıkaları olduğu öğrenildi. Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan Koray K., Asayiş Büro Amirliği'nden çıkarken basın mensuplarına hitaben "Benim de kızım var. Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Anne ve babasından çok özür dilerim" dedi.

Kazanın yaşandığı andan bu yana ölümle pençeleşen kızının yattığı hastaneden bir an olsun ayrılmayan Mehmet Akbaş, zanlıların yakalanmasından dolayı huzur bulduğunu söyleyerek "Bu kaza değil resmen ölüme teşebbüstür. Kızıma çarpıp olay yerinden kaçmışlar. Kazadan sonra durup kızıma yardım etmeyen ve bugüne kadar kaçan adam bizden özür dilemiş. Özrünü kabul etmiyorum. Suçluların en ağır cezayı almasını istiyorum. Doktorların şu an kızımı uyutuyorlar. İyileşme sürecini zamanın göstereceğini söylüyorlar ve net bir şey söylemiyorlar" dedi.

Şehit Mustafa Yeşil Altgeçidi'nde daha önce de kazalar yaşandığını ifade eden baba Mehmet Akbaş, "Kazadan sonra önlem alındı. Cadde üzerine kazanın hemen ardından hız kesiciler koydular. Biz mahalleli olarak kaç kez gerekli mercilere başvuruda bulunduk. Ancak bizi dinlemediler. Bu ülkede önlem alınması için birilerinin canının yanması mı gerekli? Caddede hala güvenlik eksiklikleri var. Yetkililer daha duyarlı olmalı. Başkalarının da canı yanmasın" diye konuştu.

Mehmet Akbaş zanlıların yakalanmasında emeği geçen Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine de teşekkür etti. Adliyeye çıkarılan zanlılar sorgulamanın ardından serbest bırakıldılar.

Bilgi için:

--------- - İstanbul/ Gaziosmanpaşa

Kaynak: DHA