'Kral Tv Video Müzik Ödülleri' Adayları

'Kral Tv Video Müzik Ödülleri' Adayları

Bu Yıl 14'üncü Kez Verilecek 'Kral Tv Video Müzik Ödülleri' Adayları Belirlendi.

'Kral Tv Video Müzik Ödülleri' Adayları

Bu yıl 14'üncü kez verilecek ''Kral Tv Video Müzik Ödülleri'' adayları belirlendi.

Adayların tanıtımı amacıyla İstanbul'da düzenlenen ve müzik meslek örgütü temsilcilerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Kral Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Seyfi Güner, bugünden itibaren Kral TV ekranlarında 14 kategoride ödül alacak adayların oylamasına başlandığını ve her kategoride kimin ödül alacağının halkın gönderdiği SMS'lerle yapılacak oylama sonucunda belli olacağını söyledi.

Oylamanın ödül töreninin yapılacağı 13 Mayıs 2008 tarihinde törenin başlangıç saatlerine kadar devam edeceğini belirten Güner, sonuçların da noter huzurunda açılarak ödüllerin sahiplerine verileceğini belirtti.

Güner, Kral TV'nin bu yıl onur ödülünün de müzik sektöründe son yıllarda hak ettiği ilgiyi göremeyen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarında yapılan 2 projeye vereceğini kaydetti.

Bu projelerin Ulusal Müzik tarafından hazırlanan ''Türkülerle Türkiye-81 il 81 CD'' projesi ve Rec By Saatchı tarafından hazırlanan ''Mucize Nağmeler'' projeleri olduğunu belirten Güner, bu yıl ayrıca Kral FM'in de kendi dinleyicileri tarafından belirlenecek olan 2007 yılında en çok çalınan sanatçıya özel ödül vereceğini söyledi.

''Kral Tv Video Müzik Ödülleri'' kategorileri ve adayları şöyle:

''Türk Sanat Müziği En İyi Sanatçı Kategorisi: Ahmet Özhan 'Hüzün', Ferdi Tayfur 'Kalbimin sahibi sensin', Muazzez Ersoy 'Boş kalan çerçeve', Şevval Sam 'Güzel bir göz beni attı', Umut Akyürek 'Bir daha aşık olmayacağım'.

Türk Halk Müziği En İyi Erkek Sanatçı: İsmail Türüt 'Gül Hanım', Hüseyin Turan 'Acayip hayvanlar', Onur Şan 'Açmam diyor', Turgay Başyayla 'Yanıyorum', Yavuz Bingöl 'Yemin'.

Türk Halk Müziği En İyi Kadın Sanatçı: Arzu 'Sus', Ceylan 'Antep'in hamamları', Filiz Koçer 'Boşu boşuna', Güler Işık 'Yavuz elinde', Hülya Bozkaya 'Ağlarım'.

En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı: Cem Özkan 'Dön bana', Cihan Yıldız 'Ağlama bu ayrılığa', Çağlayan 'Kalbime gömerim o zaman', Ekrem Düzgünoğlu 'Berduş', Ümit Aksoy 'Oynayın'.

En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı: Gökçe 'Aradım seni', Elif Turan 'Büyüt istersen', Mercan Alev 'Uçurum', Seren Akıska 'Arasan da', Sıla 'Dan sonra'.

En İyi Çıkış Yapan Grup: Badem 'Sensiz olmaz', 4x4 'Dün gece', 4 Yüz 'Dandini', Öykü & Berk 'Evlerinin önü boyalı direk', Vokaliz 'Yalnızım'.

En İyi Grup: Gece Yolcuları 'Gökler ağlıyor', Gripin 'Böyle kahpedir dünya', Hepsi 'Aşk sakızı', Manga 'Yalan', Mor ve Ötesi 'Ayıp olmaz mı?'.

Rock En İyi Sanatçı: Emre Aydın 'Kim dokunduysa sana ona git', Hayko Cepkin 'Bertaraf et', Kıraç 'Sana mecburum', Nev 'Sükut-u hayal', Şebnem Ferah 'Çakıltaşları'.

Arabesk Fantazi En İyi Erkek: Baha 'Nasip değilmiş (Bir iz kaldıysa)', İbrahim Tatlıses 'Bulamadım', İsmail YK 'Bu şarkının sözleri yok', Özcan Deniz 'Bir dudaktan', Uğur Işılak 'Aşkın cenazesi var'.

Arabesk Fantazi En İyi Kadın: Ebru Gündeş 'Hayatta başarılar diliyorum', Nalan 'Her şey bitmiştir artık', Seda Sayan 'Unutma', Serdem Coşkun 'Hey sana diyorum', Sibel Can 'Çakmak'.

En İyi Pop Erkek: Burak Kut 'Komple', Ferhat Göçer 'Gidemem', Özgün 'Acıyı çeken anlar', Serdar Ortaç 'Gel de', Yalın 'Cumhuriyet'.

En İy Pop Kadın: Bengü 'Korkma kalbim', Demet Akalın 'Tatil', Funda Arar 'Bu sabah güneş doğmuyor', Gülşen 'Kara Böcükler', Hande Yener 'Romeo'.

Yılın Klibi: Can Atilla 'Aşk-ı Hürrem', Fatih Erkoç 'Anı', Gripin 'Böyle kahpedir dünya', Manga 'Yalan', Özcan Deniz 'Bir dudaktan (Remix)'.

Yılın Şarkısı: Enbe&Mustafa Ceceli 'Unutamam', Ferhat Göçer 'Cennet', Funda Arar 'Bu sabah güneş doğmuyor', Kutsi 'İlan-ı Aşk', Sibel Can 'Çakmak'.''