Koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir? - Haberler
Haberi Paylaş

Koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir?

Ülkemizde koronavirüs vakalarının görülmesiyle vatandaşlar koronavirüs danışma hattı numarasını merak etti. Peki, Koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir?

Dünyada hızla yayılan ve çok sayıda insanın ölümüne enden olan koronavirüs, ülkemizde de görüldü, vatandaşlar tedbirlerini alırken koronavirüs danışma hattın numarasını merak etti ve koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir, gibi sorular sordu.

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Korona Danışma Hattı, "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı. Bakanlık yetkilileri, Corona virüsü hakkında "Alo 184" hattı üzerinden danışmanlık hizmeti verecek merkezin 14 Mart'ta faaliyete geçtiğini duyurdu. Bakan Koca, alınan tedbirler çerçevesinde koronavirüs ile ilgili herhangi bir ihbarın daha hızlı şekilde değerlendirilebilmesinin amaçlandığını belirterek, "Vatandaşımızın herhangi bir hastalık bulgusu olduğunda kolay arayabileceği Alo 184 SABİM Danışma Hattı´nı korona enfeksiyonuna özel bir danışma hattına dönüştürüyoruz. Bunu SABİM Korona Danışma Hattı şeklinde kurmaya başladık." ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜS DANIŞMA HATTI: ALO 184

Koronavirüs danışma hattı numarası kaç? SABİM numarası kaç? SABİM açılımı nedir?

Bakan Koca, alınan tedbirler çerçevesinde koronavirüs ile ilgili herhangi bir ihbarın daha hızlı şekilde değerlendirilebilmesinin amaçlandığını belirterek, "Vatandaşımızın herhangi bir hastalık bulgusu olduğunda kolay arayabileceği Alo 184 SABİM Danışma Hattı´nı korona enfeksiyonuna özel bir danışma hattına dönüştürüyoruz. Bunu SABİM Korona Danışma Hattı şeklinde kurmaya başladık." ifadelerini kullandı.

SABİM açılımı: Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'dir.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
Aynut çakır:Oglum şeker hastası.ayak parmagi alınacaktı.hastaneye yatış için gittik.fakat ameliyatlar iptal dediler.cocugun ayagı morarmaya başladı.başvurmadıgım yer kalmadı.kimse cevap vermiyor.bir muhattap arıyorum..furum çok acil.biri yol göstersin lütfen.
Ö.TAŞKIN:Bulunduğunuz ilin valiliğini arayın. . . . . Kimseye ulaşamazsanız o zaman Sağlık Bakanlığı arayarak orayla iletişime geçin
Vatandaş:Ben bu işten bişe anlamadın tuncelide teksil fabrikaları niye açık halen onlarca insan ağız ağıza gidin bakın ne maske takma nede eldiven takma zorunluluğu var adamlar geleceksiniz diyorlar
500
title