Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı

16.11.2020 16:51 | Son Güncelleme: 16.11.2020 22:09

Artan vakalar sonrası Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'da video konferans yöntemiyle toplandı.

Koronavirüs vakalarının 3 bini geçtiği ülkemizde Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00'da video konferans yöntemiyle toplanacak." denildi. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacağı belirtiliyor.

Bilim Kurulu üyeleri, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi'nde düzenlenen toplantıya video konferans yöntemiyle katılıyor. Vaka artışı ve hastaların durumunun ele alınacağı toplantıda, tanı ile tedavi konusunda dünyadaki ve Türkiye'deki aşı çalışmaları değerlendirilip, yeni önlemler görüşülecek.

BİLİM KURULU ÜYESİ SERT TEDBİR İŞARETİ VERMİŞTİ

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, artan vaka sayıları ve alınması beklenen tedbirlerle ilgili "Vaka sayılarında artışlar devam ediyor. Daha da artarsa elbette bazı kısıtlamalar ve bazı sınırlamalar gelecektir." dedi.

Bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda tüm adımları, yapılması gereken tedbirleri hazırladıklarını ifade eden Özlü, "Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde. Özellikle büyükşehirlerde hastanelerde vatandaşlar test için yoğun kuyruklar oluşturuyor. Yoğun bakım yataklarında ağır vakaların sayısı ciddi artıyor. Böyle giderse ciddi sorunlar yaşanabilir." şeklinde konuşmuştu.

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'na göre; 16 Kasım'da 3316 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 94 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 601'e, toplam hasta sayısı ise 417 bin 954'e yükseldi. Bugünkü ölüm sayısı, 27 Nisan'da görülen vefat sayısına yaklaştı. 27 Nisan'da vefat sayısı 95 olarak açıklanmıştı.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 2712 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2712 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 356 bin 375'e yükseldi. Toplam test sayısı 16 milyon 307 bin 986, ağır hasta sayısı ise 3610 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,8 oldu.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı
Haber Yorumları (37)
İSMAİL FELHAN: Katı önlemler gelsin artık memleket mikrop dolacak bunu altından çıkamayız Allah korusun yol yakınken yapmayı sayın devlet büyükleri durum hiç içler acısı değil siz benden daha iyi bilirsiniz yinede Allah bizlere bu illeten kurtulmayı nasip ettsin inşallah
SENDE TEDBİR İSTEYENE CEVAP: HİÇBİŞEY BİZİM TOPLUMU DURDURAMAZ SOKAĞA ÇIKMICAN DERSİN MECBUR ÇALIŞMAK İÇİN KAÇIP DÜKKANINI AÇAR FELAN FİLAN BİZİM MİLLETİ EVDEN TUTAMAZSIN. NEYSE ÖNLEM İSTİYORSANIZ SİZE DİYİM MASKESİZ SOKAKTA YAKALADIĞIMIZ KİŞİLERİ İDAM ETMEMİZ LAZIM BAK BAKALIM VAKALAR DÜŞÜYOR MU HERKEZ NASIL MASKE TAKIYOR VE KARANTİNADA OLMASI GEREKİRKEN KAÇANLARIDA İDAM EDELİM TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN PANDEMİ FELAN KALMAZ ÜLKEMİZDE
HAKAN: açıklama gelmedi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title