Körfez, Kudüs'e Sahip Çıktı

Körfez, Kudüs'e Sahip Çıktı

Körfez Kent Konseyi tarafından organize edilen Körfez Belediyesi, STK’lar ve siyasi partiler ile vatandaşların da büyük destek verdiği ‘Körfez Kudüs’e Sahip Çıkıyor’ mitinginde İsrail’e öfke vardı.

Körfez, Kudüs'e Sahip Çıktı

Körfez Kent Konseyi tarafından organize edilen Körfez Belediyesi, STK'lar ve siyasi partiler ile vatandaşların da büyük destek verdiği 'Körfez Kudüs'e Sahip Çıkıyor' mitinginde İsrail'e öfke vardı.

Körfez Kent Konseyi tarafından Tütünçiftlik 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen mitinge Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcısı ve Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Oda Başkanları Yahya Öztürk ve Ali Karadeniz, Belediye Meclis Üyeleri, STK'ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Bine yakın Körfezli önce birlikte Cuma namazı kıldı ardından 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı'nda Kudüs'te yaşananlara adeta öfke kustu. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çarşı Camii İmamı Nuh Bektaş'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrasında ortak basın bildirisini Eğitim-Bir-Sen Körfez Temsilcisi Sergülen Kurt okudu. Daha sonra kürsüye Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran çıktı. "Zulme Karşı direnenlere ve Kudüs davasına sahip çıkanlara selam olsun" diyerek konuşmasına başlayan Başkan İsmail Baran, "Bizler için Kudüs deyince, akan sular durur. Osmanlı'dan sonra maalesef Ortadoğu başsız kaldı. Zalimler de bunu fırsat bildi. Ama bizler ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'yı Siyonizm'in postallarına çiğnetmeyeceğiz. Çiğnemeye kalkanın da her zaman karşısında olacağız" ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Başkan Baran, "Amerika veya Avrupa bir sözü ile 1 milyar 800 milyon Müslüman'ı dize getirebileceğini sanıyorsa, yanılıyor. Müslümanların sabrını taşırmayın. Çünkü güç sahibi sadece Allah'tır. Bizler Başkenti Kudüs olan Filistin devleti tamamıyla tanınmada asla rahat olamayız" ifadelerini kullandı.

Başkan Baran'ın konuşmasının ardından Merkez Camii İmamı Mustafa Bektaş tarafından şehitlerimizin için dua okundu. - KOCAELİ