Sırtındaki köpeğiyle selde mahsur kalan yaşlı kadını belediye ekipleri kurtardı

Sırtındaki köpeğiyle selde mahsur kalan yaşlı kadını belediye ekipleri kurtardı

Kocaeli'de aşırı yağış ve toprak kayması sonucu mahsur kalan 53 yaşındaki Kadriye Şahin'i sırtındaki köpeği ile belediye ekipleri kurtardı. Sorunsuz bir şekilde kurtarılan yaşlı kadın, ekiplere teşekkür etti.

22.06.2020 12:59 | Son Güncelleme: 23.06.2020 01:01

Aşırı yağış sonucunda Kocaeli'de yaşanan selde 53 yaşındaki yaşlı bir kadın mahsur kaldı. Sırtındaki köpeğiyle birlikte yardım bekleyen çaresiz kadını Kocaeli Büyükşehir Belediye ekipleri kurtardı. Sorunsuz bir şekilde köpeğiyle kurtulan kadın, yardım edenlere teşekkür etti.

Hafta sonu tüm Marmara Bölgesi'nde olduğu gibi Kocaeli'de de mevsim normallerinin üzerinde yağış meydana geldi. Yağışlardan etkilenen şehirler arasında olan Kocaeli'de de bir çok alan su altına kaldı. Yağıştan etkilenen alanlardan olan Gölcük ilçesi Eriklitepe bölgesinde, aşırı yağışlar nedeni ile yaşanan toprak kaymasında yolda mahsur kalan 53 yaşındaki Kadriye Şahin, köpeğini sırtına alarak çevreden yardım bekledi.

Selde, sırtındaki köpeğiyle mahsur kalan yaşlı kadını belediye ekipleri kurtardı

SORUN YAŞANMADAN KURTARILDI

Durumu gören vatandaşlar, belediye ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine hızla olay yerine giden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Şahin ve sırtındaki köpeğini kurtardı. Ekiplerinin hızlı bir şekilde yanlarına geldiğini belirten ve köpeği ile beraber sorun yaşamadan kurtarıldığı için mutlu olan Şahin, ekiplere teşekkür etti. Öte yandan, aynı bölgede mahsur kalan 6 kişi daha ekipler tarafından güvenli alana alınarak kurtarıldı.

Sırtındaki köpeğiyle selde mahsur kalan yaşlı kadını belediye ekipleri kurtardı

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Sırtındaki köpeğiyle selde mahsur kalan yaşlı kadını belediye ekipleri kurtardı - Kocaeli
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 05:14:51. #1.15#
title