Kocaeli'de Akaryakıt Deposundaki Yangın Söndürüldü

Kocaeli'de Akaryakıt Deposundaki Yangın Söndürüldü

Kocaeli'nin Körfez İlçesinde Bir Akaryakıt Deposunda Çıkan Yangın, Yaklaşık 3 Saat Süren Bir Çalışmanın Ardından Söndürüldü.

Kocaeli'de Akaryakıt Deposundaki Yangın Söndürüldü

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir akaryakıt deposunda çıkan yangın, yaklaşık 3 saat süren bir çalışmanın ardından söndürüldü.

Körfez ilçesi Atalar Mahallesi'nde bulunan petrol ürünleri depolayan şirkete ait depoda çıkan yangına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Gebze, Derince, Körfez ve merkez grup amirliği ile TÜPRAŞ itfaiye ekibi müdahale etti. Yangına müdahale eden 5 itfaiye eri ve 2 polis dumandan zehirlendi. Zehirlenen görevlilere ilk müdahale olay yerinde bulunan ambulanslarda yapılırken, yaralılar Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, beraberinde Kocaeli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ile birlikte yangın yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Sözer, "Yangın, ilk belirlemelere göre işyerinde bulunan trafoda oluşan şelale sonrası başlamış. Tabi kesin neden, itfaiye ekiplerinin raporları sonrası ortaya çıkacak. Olayda çok şükür can kaybı yok. Yangın tamamen söndürüldü, soğutma çalışmaları yapılıyor" dedi.

Vali Sözer, vatandaşların gösterdiği tepki ile ilgili, "Tabi Körfez ilçemizde sanayi kuruluşları ile yaşam alanları iç içe girmiş durumda. Sanayi kuruluşlarında meydana gelebilecek kötü bir olay vatandaşımızı direk etkiliyor" diye konuştu. Mahalle sakinleri ise, belediyenin sürekli mahallelerine sanayi kuruluşu ruhsatı verdiğini savundu.

(GA-OK-Y)