Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Dünya
Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

Yemen'deki hava saldırılarına devam eden Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyon güçleri, Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastaneyi vurdu.

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyona ait uçakların, Yemen'deki Husilere karşı düzenlediği saldırılar sırasında Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastaneyi vurdu. Şu ana kadar can kaybı tespit edilemezken, çok sayıda kişi yaralandı.

SALDIRILAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyon, Yemen'deki Husileri hedef aldığı hava saldırılarına devam ediyor. Koalisyona ait uçaklar, Yemen'in Saada kentinde bulunan Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı hastaneyi vurdu. Dün gece de gerçekleştirilen saldırılar sırasında, hastanede çok sayıda doktor ve hastanın yer aldığı ifade edildi. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı tespit edilmediği belirtilirken, yerel medyada yer alan haberlerde saldırı sonucu çok sayıda kişinin yaralandığı kaydedildi.

3 EKİM'DE DE HEDEF ALINMIŞTI

3 Ekim'de de Afganistan'ın Kunduz kentinde bulunan ve Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastane ABD operasyonları sırasında hedef alınmıştı. Hastane içinde yaklaşık 200 kişinin bulunduğu sıralarda düzenlenen bombalı saldırılar sonucunda 22 kişi hayatını kaybetmişti.

OBAMA ÖZÜR DİLEMİŞTİ

ABD Başkanı Barack Obama Afganistan'ın Kunduz kentinde Sınır Tanımayan Doktorlar grubunun çalıştığı hastaneye düzenlenen saldırı nedeniyle özür diledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (15)
ÖZTÜRK: önce çuvaldızı kendine; sonra başkasına batır.
YAPMA YA: Amerikanin oyunudur
ÇOK ŞÜKÜR AK PARTİ VAR: Teröre destek vermek, kendisinin ermeni mensubiyetini açıkça dile getiren eşbaşkanı desteklemek isteyen herkes hdp'ye oy verebilir. Vatanın bölünmez bütünlüğünü, yurt milleyetçiliğini önemseyen, tek millet, tek devlet kalmak isteyen herkesi, tek parti iktidarı için AK Partiye oy vermeye davet ediyorum. Hangi partiden olursanız olun, gün birlik olma günüdür. Birlikten kuvvet doğar. Oyları bölmek ancak terör ve yandaşlarına kazanç sağlar. Oyları bölmeyin arkadaşlar. Tek parti iktidarı için verilmeyen her oy, milletin istikbalini karartmakla kalmaz, polis ve askerimize de kurşun olarak döner. Bu vatana, bu toprağa, bu insana gönül vermiş kardeşler, aklın yolu birdir ve bugün için bu AK Partidir.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title