Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

Yemen'deki hava saldırılarına devam eden Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyon güçleri, Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastaneyi vurdu.

Koalisyona Ait Uçaklar Yemen'de Hastaneyi Vurdu

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyona ait uçakların, Yemen'deki Husilere karşı düzenlediği saldırılar sırasında Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastaneyi vurdu. Şu ana kadar can kaybı tespit edilemezken, çok sayıda kişi yaralandı.

SALDIRILAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyon, Yemen'deki Husileri hedef aldığı hava saldırılarına devam ediyor. Koalisyona ait uçaklar, Yemen'in Saada kentinde bulunan Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı hastaneyi vurdu. Dün gece de gerçekleştirilen saldırılar sırasında, hastanede çok sayıda doktor ve hastanın yer aldığı ifade edildi. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı tespit edilmediği belirtilirken, yerel medyada yer alan haberlerde saldırı sonucu çok sayıda kişinin yaralandığı kaydedildi.

3 EKİM'DE DE HEDEF ALINMIŞTI

3 Ekim'de de Afganistan'ın Kunduz kentinde bulunan ve Sınır Tanımayan Doktorların çalıştığı bir hastane ABD operasyonları sırasında hedef alınmıştı. Hastane içinde yaklaşık 200 kişinin bulunduğu sıralarda düzenlenen bombalı saldırılar sonucunda 22 kişi hayatını kaybetmişti.

OBAMA ÖZÜR DİLEMİŞTİ

ABD Başkanı Barack Obama Afganistan'ın Kunduz kentinde Sınır Tanımayan Doktorlar grubunun çalıştığı hastaneye düzenlenen saldırı nedeniyle özür diledi.

Kaynak: İHA