Kıvırcık Ali, Kartal'da Eserleriyle Anıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kıvırcık Ali, Kartal'da Eserleriyle Anıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kıvırcık Ali, Kartal'da Eserleriyle Anıldı

Kıvırcık Ali, vefatının ikinci yılında Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile TRT Takvimler Programı’nın birlikte düzenlediği programla anıldı.

Kıvırcık Ali, vefatının ikinci yılında Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile TRT Takvimler Programı'nın birlikte düzenlediği programla anıldı.

Kıvırcık Ali'yi Anma programı, Recep Ergül'ün sunumu ile Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa, "Takvimler" programının sunucusu Recep Ergül, Kıvırcık Ali'nin oğlu Eren Özütemiz ve Kıvırcık Ali'nin grup arkadaşları, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülseren Böyüktaş, Fügen Mavi, Kartal Cem Evi Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Belediyesi birim müdürleri, Kartal Belediyesi CHP Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kıvırcık Ali'nin vefatının ikinci yılında gerçekleştirilen anma programında Kıvırcık Ali'ye ait eserler seslendirildi. Programın sunucusu Recep Ergül, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'e katkılarından dolayı teşekkür ederek sahneye davet etti ve TRT Takvimler Programı adına Başkan Altınok Öz'e plaket takdim etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Cumhuriyetin 90. yılı adına düzenlenmiş olan "Kartal'ı Seviyoruz" plaketini, Takvimler Programı ekibi adına Recep Ergül'e takdim etti.

"MÜZİĞİNİ DİNLEDİK, KUL HAKKI VARDI, CENAZESİNE GİTTİK"

Başkan Altınok Öz yaptığı konuşmada, "Ben Kıvırcık Ali'yi hayatta iken tanımıyordum. Çiftlik işleriyle uğraşırken akşamları sanatçı bir dostumuz, bize her akşam "Isırgan Otu'nu" dinletirdi. Ama bir özelliği vardı. Yoğurdun maya tutması için mayanın olgunlaşması lazım ya onun gibi 'Biraz daha olmam lazım' derdi ve vakti geldiğinde o an çalardı. Eğer onu da kaçırırsa çalamazdı. Öyle bir hissederek çaldı ki Kıvırcık Ali ile bütünleşirdi. Sonra Kıvırcık Ali'nin rahmetli olduğunu duyduk. Bütün işi gücü bıraktık, insanlık görevimizi yapalım dedik. Çünkü müziğini dinledik, bir kul hakkı vardı, cenazesine gittik. Böyle bir gecede onu anmak üzere, ona rahmet dilemenin bir görev olduğunu hissederek buradayım. Sizler de buradasınız, sizlere teşekkür ediyorum. Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Program, Grup Turnalar ve Eren Özütemiz'in, Kıvırıcık Ali'nin eserlerini seslendirmesiyle devam etti. Grup Turnalar ve Eren Özütemiz'in, Kıvırcık Ali'nin ardından besteledikleri türküleri izleyenlerle paylaştıkları gecede duygu dolu dakikalar yaşandı. - İSTANBUL

Kıvırcık Ali, Kartal'da Eserleriyle Anıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title