Kıvırcık Ali Anma Töreni - Haberler
Haberi Paylaş

Kıvırcık Ali Anma Töreni

Bültenler - Haberler | Güncel
Kıvırcık Ali Anma Töreni

Kıvırcık Ali ölümünün 1. yılında türkülerle anıldı.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Halk Ozanı Kıvırcık Ali ölümünün

1.yılında Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

"Kıvırcık Ali'yi Anma ve Anıt Mezar Proje Yarışması Ödül Töreni"ne Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Kıvırcık Ali'nin sanatçı dostları katıldı. Törende aralarında Edip Akbayram, Arif Sağ, Erdal Erzincanlı, Onur Akın, Sabahat Akkiraz'ında bulunduğu halk müziği sanatçıları Kıvırcık Ali'nin sevilen türkülerini seslendirdi. Etkinlikte ayrıca Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen Kıvırcık Ali Anıt Mezar proje yarışmasında başarılı olan proje sahiplerine de ödülleri verildi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ""Kıvırcık Ali, kısa süren yaşamında ozan kimliğiyle halk müziğimize sayısız eser kazandırmıştır. O'nun genç kuşaklar tarafından daha iyi tanınması ve yaşatılması için çalışacağız. Bu amaçla, bir anıt mezar yarışması düzenledik. Bu yarışmaya katılan mimarlarımızın eserleri içerisinde çok değerli hocalar ve sanatçıların yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirildi ve birinci seçilen proje, Anıt Mezar olarak hayata geçirilecektir" dedi.

Etkinlikte sahne alan sanatçılar : Arif Sağ, Aynur Güneş, Edip Akbayram, Erdal Erzincan, Emre Saltık, Eren Özütemiz, Gülcihan Koç, Güler Duman, Gülten, Latif Doğan, Mustafa Özarslan, Nilüfer Sarıtaş, Nurettin Rençber, Onur Akın, Özcan Türe, Sabahat Akkiraz, Sevcan Orhan, Mehmet Gümüş, Aydın Öztürk

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500
title