Sokağa çıkma kısıtlamasında polis uygulamasına takılan bir kişi "Hacıyım yalan söylemem" dedi

Sokağa çıkma kısıtlamasında polis uygulamasına takılan bir kişi "Hacıyım yalan söylemem" dedi

Karabük'te sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama noktasında durdurulan bir kişi polislere "Hacıyım yalan söylemem" dedi ve televizyonunun bozuk olduğunu ve haberinin olmadığını belirtti.

27.06.2020 14:26 | Son Güncelleme: 28.06.2020 01:01

Karabük'te sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama noktasında durdurulan bir otomobildeki kişi polislere televizyonunun bozuk olduğunu belirterek, "Hacıyım yalan söylemem" diyerek cebinden hacı kartı kimliği çıkarıp polisleri ikna etmeye çalıştı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle 81 ilde kısmi olarak başlatılan kısıtlamada Karabük'te kentin giriş ve çıkışları olmak üzere şehir içi alanlarında polis noktaları oluştu. Sabah 09.30 ile 15.30 saatleri arasında başlayan kısmi kısıtlama doğrultusun kentin girişi olan demir çelik kavşağında polis ekipleri kontrol için bir otomobili durdu.

"HACIYIM YALAN KONUŞMAM"

Kastamonu'nun Yelişova köyünden Ankara'ya hasta ziyaretine gittiklerini ancak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Ankara'ya varmadan yoldan geri döndürüldüklerini söyleyen şahsılar, bu kez Karabük'teki uygulama noktasına takıldı. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu söyleyen polisleri ikna etmeye çalışan şahsı, "Sabah erkenden Ankara'ya gitmek için yola çıktık. Komşumuz kalp krizi geçirmişti. Ancak yasak olduğundan yoldan bizi geri çevirdiler. Kendim hacıyım ben yalan konuşmam, Hiç haberim falanda yok, televizyonum da arızalı" diyerek cebinden umre için verilen tanıtım kartını gösterdi. Ekiplerin hiçbir yerde durmadan evlerine gitmeleri için uyardığı 4 kişi otomobile binerek köylerinin yolu tuttu.

Sokağa çıkma kısıtlamasında polis uygulamasına takılan bir kişi 'Hacıyım yalan söylemem' dedi

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Sokağa çıkma kısıtlamasında polis uygulamasına takılan bir kişi "Hacıyım yalan söylemem" dedi - Ankara
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 20:57:14. #1.14#
title