Kısa Film Yarışması'nın ilk 10 film belli oldu

Kısa Film Yarışması'nın ilk 10 film belli oldu

12.07.2016 09:52 | Son Güncelleme: 12.07.2016 09:52
Kısa Film Yarışması'nın  ilk 10 film belli oldu

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından düzenlenen "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" Kısa Film Yarışması'nda dereceye giren ilk 10 film belli oldu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından üçüncüsü düzenlenen "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" Kısa Film Yarışması'na bu yıl Türkiye'nin her bölgesinden 109 film katıldı. "Bugünü Yaşa, Yarını Hesapla" mottosuyla düzenlenen yarışmada, jüri değerlendirmesinin ardından dereceye giren ilk 10 film belli oldu.

20 Mayıs 2016 tarihinde sona eren yarışmanın başvuruları, Hürriyet Gazetesi Spor Servisi ve Sinema Yazarı Uğur Vardan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol ve TSPB Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal'dan oluşan jüri tarafından incelendi. Yarışmaya katılan filmler jüri üyeleri tarafından senaryo, özgünlük, çekim teknikleri ve temaya uygunluk gibi temel kriterler gözetilerek değerlendirildi.

Düzenli para biriktirme, tasarruf etme ve planlı harcama temasına uygun olarak hazırlanan 109 film arasından ilk 10'a giren yönetmenlerin ve filmlerin isimleri şöyle:

Ahmet Melik Türkeş – Tercihini Yap
Cem Demir – Geleceğim
Cenan Çelik – Kumbaradaki Yolculuk
Eda Beyaz – Kumpara Birikim
Esra Tanrıverdi – Esra'nın Pastanesi
Murat Maviş – Yumak
Necip Duman – ParaKafa
Nilüfer Akçay – Döngü
Onur Ceray – İki Soru
Volkan Ersin Kansız – Birikime Hücum

Bu yıl "Bugünü Yaşa Yarını Hesapla" temasıyla yola çıkan yarışmanın 1., 2. ve 3.leri yakın zamanda yapılması planlanan ödül töreninde açıklanacak. "Birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL ve ilk ona (10) giren yarışmacılara TSPB'nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden istediği birine ücretsiz katılma imkanı" olarak belirlenen yarışma ödülleri, düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.


Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title