Kırklareli'nden Kısa Kısa

Kırklareli'nden Kısa Kısa

Gıda işletmelerine hijyen eğitimi.

Kırklareli'nden Kısa Kısa

Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gıda işletmecilerine hijyen eğitimi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hakan Keçeci, müdürlük binasında düzenlenen eğitimde, gıdalarda oluşabilecek fiziksel, kimyasal ve biyolojik her türlü zararın ortadan kaldırılması için gıda işletmecilerinin tüm tedbirleri alması gerektiğini söyledi.

Gıdaların en uygun yerde tutularak, tüketiciye güvenli bir şekilde verilmesi gerektiğini belirten Keçeci, işletme çevresi, işletme hijyeni, alet, ekipman hijyeni, personel hijyeni, gıda güvenliği ve hijyeni önemi üzerinde durulurken bir işletmenin taşıması gereken özellikleri hakkında bilgiler verdi.

 

Karahıdır Korusu, 29 yıllığına kiralandı

 

Kırklareli Belediyesi Karahıdır Korusu'nu 29 yıllığına kiraladı.

Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Karahıdır Korusu'nun Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 29 yıllığına kiraladıklarını bildirdi.

Koruyu Kent Park haline dönüştüreceklerini bildiren Kesimoğlu, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğim günden bugüne kadar ısrarlı ve kararlı çalışmalar neticesinde Karahıdır Korusunu 29 yıllığına Kırklareli Belediyemize kazandırdık. Karahıdır Korusunun 29 yıllığına kiralanması için gerekli imzaları attı. İfade etmeliyim ki benim belediye meclisimde parti ayrımı gütmeksizin oy birliği ile bu kararı aldık. Özellikle, bu girişimimizde Adalet ve Kalkınma Partisi arkadaşlarımın da katkılarının büyük olduğunu ifade ediyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum." - Kırklareli

Kaynak: AA