Karahıdır Haberleri

Karahıdır haber, Karahıdır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karahıdır - 05.03.2021
Kırklareli'nde hayvan çiftliğinde çıkan yangın kontrol altına alındı
Karahıdır Mahallesi'ndeki çiftlikte yemlerin bulunduğu depoda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü.
Karahıdır - 21.01.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Yaşamın ne kadar güzel olduğunu o odada anladım"
Karahıdır Mahallesi'nde özel gereksinimli oğlu ile yaşayan Kahya, oğlundaki Kovid-19 belirtileri üzerine Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.
Karahıdır - 26.12.2020
66 yaşındaki yaşlı adam: "Devletimle gurur duyuyorum"
Kırklareli Karahıdır Mahallesi'nde ikamet eden 66 yaşındaki Salih Aykut, korona virüsü kısıtlamaları sebebiyle bir süredir yaptıramadığı araç muayenesi Vefa Sosyal Destek Grubu'ndan yardımı ile yaptırdı.
Karahıdır - 17.12.2020
Kırşehir'de jandarma 555 gram civa ele geçirdi
Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Ankara'dan kaçak yollarla kimyasal madde getirilerek satılacağı ihbarı üzerine inceleme başlattı. Karahıdır köyü kavşağı yakınlarında yapılan uygulamada Ankara plakalı bir otomobilde arama yapıldı.
Karahıdır - 16.12.2020
Kayseri'de jandarma kadınlara KADES uygulamasını tanıttı
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli, kadına yönelik şiddeti sıfıra indirmek amacıyla, Bünyan ilçesi Karahıdır Mahallesi'nde faaliyet yürüten Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezini ziyaret etti.
Karahıdır - 15.12.2020
Kırşehir'de ormanlardan iki yılda 1 milyon 600 bin lira gelir elde edildi
Merkez Kervansaray Dağları, Karahıdır bölgesi, Kaman ve Çiçekdağı ilçelerinde büyük orman alanları oluştuğunu belirten Karaca, ağaçların sağlıklı büyümesi için zaman zaman seyrelte ve rehabilitasyon çalışmaları yaptıklarını ifade etti.
Karahıdır - 20.08.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Bilgin, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Karahıdır Mahallesi'ndeki öğrenci yurtlarını gezerek, Gençlik ve Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu'dan bilgi aldı.
Karahıdır - 08.07.2020
Kocasinan Belediyesi 70 bin sebze fidesi yetiştiriyor
Organik bahçe mantığıyla oluşturulan ekim alanında hem üretim yapılacağını hem de çiftçinin organik tarımı uygulamalı olarak göreceğini belirten Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Kocasinan Belediyesi olarak özellikle genetiği değiştirilmemiş tohumların ve organik ürünlerin yetiştiriciliğinde öncülük yapıyoruz. Yerli ve milli üretimde örnek olan ilçemiz, geleneksel hale gelen ve Kayseri'de 'Karahıdır' olarak bilinen bölgemizin yerli tohumlarıyla yetiştirilen domates fidelerimizi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz.
Karahıdır - 24.06.2020
İş bulamayan genç kadın devlet desteğiyle sera kurup kendi işinin patronu oldu
Projeyle il birincisi olan Tanrıverdi, kazandığı 30 bin lira hibe desteğiyle Bünyan ilçesi Karahıdır Mahallesi'nde babasının tarlasına sera kurup, ürettiği organik ürünleri satarak kendi işinin patronu oldu.
Karahıdır - 15.06.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Özel, Karahıdır Mahallesindeki bulunan Lisanslı Depo A.
Karahıdır - 09.06.2020
Avrupa'dan Kayseri'ye "organik tarım" ödülü
Ödülünü organik tarım, yerel tohum, biyoçeşitliliğin desteklenmesi ve kırsalda kadının güçlendirilmesi için yaptığı çalışmaların sonucunda aldığını belirten Bekyürek, 10 bin avroyu Kayseri'nin Bünyan ilçesi Karahıdır Mahallesi'nde kadın çiftçiler için harcayacağını ifade etti.
Karahıdır - 26.02.2020
Kocasinan Belediyesinden tarımsal kalkınmaya destek
Kocasinan'ın Kayseri'nin en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi olduğuna dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Tarım, hayvancılık ve ziraatın yoğun olduğu bir bölgeyiz. Kayseri'deki tarım, hayvancılık ve ziraatın yüzde 20'si Kocasinan bölgesinde yapılmaktadır. Biz biliyoruz ki Kocasinan'ın ticareti ve ekonomisinin büyümesi ve ilçede yaşayanların refahının artması demek, Türkiye ekonomisinin büyümesi demektir. Yerelden hareketle Türkiye'ye model olacak işler yapıyoruz. Sağlıklı nesiller yetiştirmek adına tarihi geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan siyez buğdayını ekerek, tohumunu çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıttık. İlçemizde başlattığımız bu uygulama, Türkiye'ye model oldu." Çolakbayrakdar, geleneksel hale gelen ve Kayseri'de "Karahıdır" olarak bilinen yerli tohumlarla yetiştirilen domates fidelerini her yıl ücretsiz olarak vatandaşlara dağıttıklarını hatırlattı.
Karahıdır - 20.02.2020
Bursa'da YHT şantiyesinden yapılan hırsızlığı özel ekip çözdü
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karahıdır Mahallesi Kışlapınarı mevkisinde bulunan YHT şantiyesinden inşaat demirlerinin çalınması üzerine çalışma başlattı.
Karahıdır - 12.01.2020
Kocasinan Belediyesinden organik ürünlerin üretim ve tüketimine destek
Kayseri genelinde yapılan tarım ve ziraatın yüzde 20'sinin Kocasinan bölgesinde gerçekleştirildiğini anlatan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Yeni dönemde ata tohumu siyez buğdayı ile tıbbi ve aromatik bitkiler projelerimize yenilerini ekleyeceğiz. Ayrıca organik ürünlerin vatandaşa doğrudan ulaştırılması noktasında organik ürünlerin satıldığı pazar yerimizle bu hizmete aracılık etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda diğer pazar yerlerimizin de aynı amaca hizmet etmesi noktasında gerekli çalışmaları en kısa zamanda yapacağız. Bunun yanı sıra KAYÇEV'de üretmiş olduğumuz organik gübre ile de üreticilerimize ciddi manada destek sağlıyoruz." Çolakbayrakdar, diğer taraftan ücretsiz olarak dağıtılan ve "Karahıdır" olarak bilinen yerli tohumlardan oluşan domates fidelerinin de organik tarıma katkı sağladığını belirterek, "Fidelerimizin sürdürülebilir tohumlardan olması bu noktada çok önemlidir.
Karahıdır - 10.01.2020
Düzensiz göçmenlerin geçişini organize eden zanlı otobüsün bagajında yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, düzensiz göçmen geçişlerine para karşılığı aracılık ettiği öne sürülen N.O'nun içinde bulunduğu yolcu otobüsünü, Ankara-Kayseri kara yolu Karahıdır köyü kavşağında durdurdu.
Karahıdır - 28.11.2019
Kırşehir'de uyuşturucu operasyonu 2 gözaltı
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekipleri, Kırşehir-Kırıkkale kara yolu Karahıdır köyü kavşağında bir otomobili durdurdu.
Karahıdır - 28.11.2019
Kırşehir'de uyuşturucu operasyonu
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekipleri, Kırşehir-Kırıkkale kara yolu Karahıdır köyü kavşağındaki uygulamada bir otomobili durdurdu.
Karahıdır - 21.11.2019
Aracın zulasındaki uyuşturucuyu dedektör köpek "Çine" buldu
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekipleri Kırşehir-Kırıkkale karayolu Karahıdır köyü yol kavşağında bir otomobili durdurdu.
Karahıdır - 16.11.2019
Kırklareli'nde köpeklerin yardımına itfaiye yetişti
Karahıdır Mahallesi Ayazma Sokak'ta kuyuda köpek olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu itfaiyeye bildirdi.
Karahıdır - 17.10.2019
Kırşehir'de tarihi eser operasyonu
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ihbar üzerine Van'dan İstanbul'a giden otomobili Kırşehir-Kırıkkale kara yolu Karahıdır köyü kavşağında durdurdu.
Karahıdır - 04.10.2019
Kırşehir'de kaçakçılık operasyonu
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Narkotik Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekipleri, Karahıdır köyü yakınlarında durumundan şüphelendikleri park halindeki bir otomobili takibe aldı.
Karahıdır - 13.09.2019
Kooperatif çatısı altında buluşan kadın çiftçiler iş hayatına atıldı
Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği Başkanı Yeşim Bekyürek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karahıdır merkezli 8 üreticiyle 80 dekar alanda organik tarım üretimine başladıklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karahıdır Haberleri | Karahıdır Haber - Haberler - Karahıdır haberleri, son dakika karahıdır haber ve gelişmeleri burada. Kırklareli'nde hayvan çiftliğinde çıkan yangın kontrol altına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 05:41:20. #1.14#

title