Killa Hakan kimdir? Killa Hakan kaç yaşında? Killa Hakan şu an ne yapıyor?

Killa Hakan kimdir? Killa Hakan kaç yaşında? Killa Hakan şu an ne yapıyor?

23.10.2020 16:14 | Son Güncelleme: 23.10.2020 16:24
Killa Hakan kimdir? Killa Hakan kaç yaşında? Killa Hakan şu an ne yapıyor?

Killa Hakan, ya da gerçek adıyla Hakan Durmuş Türk rap müzisyeni ve söz yazarıdır. Killa Hakan şarkıları nelerdir? Killa Hakan kimdir? Killa Hakan kaç yaşında? Killa Hakan şu an ne yapıyor?

3 Mart 1973, Berlin, Almanya doğumlu Killa Hakan kimdir? Killa Hakan şu an ne yapıyor? Killa Hakan şarkıları nelerdir? tüm soruların yanıtı haberimizde yer almaktadır.

KİLLA HAKAN KİMDİR?

3 Mart 1973 doğumlu olan Hakan Durmuş ya da bilinen adıyla Killa Hakan'ın ailesi 1960 yıllarında işçi olarak Trabzon'dan Almanya'ya göç etmiştir. Babası Ali Rıza Durmuş güreşçidir. A Milli Takımı'nda çok başarılı olmuştur ve madalyaları vardır. Killa Hakan, Almanya Kreuzberg'de doğup, büyümüş ve okumuştur. Getto hayat yaşayan Hakan, sokaklarla erken yaşta tanışmış ve genç yaşında hapse girmiştir. Cezaevi yıllarında sürekli sözler yazmıştır. İlk hapse girişi Alman polisi sadece Türklere karşıt tavırlar yüzünden genç yaşta Hakan'a ceza vererek hapse girmiştir. Bu olay ile Killa Hakan ilk kez hapishaneye girmiştir. Son olarak bir polise ırkçı (Nazi) dediği için 4 ay hapis yatmıştır. Almanya'da Yabancı Sözlü Rap Müzik yapmak yerine Türkçe rap yapmış ve kendini zamanla Avrupa'ya kanıtlamıştır. Ayrıca Killa Hakan günümüz Almanya'sında çok sosyal işlerle uğraşmaktadır. Avrupa'da Türkçe rap albümlerini satmayı ve Türkçe dilini Avrupa'ya tanıtmayı amaçlamıştır ve bunu Killa Hakan'dan başka hiçbir sanatçı yapamamıştır. Killa Hakan Almanya'da Workshop'lar vererek Rap müziği ile hayata tutunmayı öğrencilerine öğretmektedir. Killa Hakan, Türk Rap müziğini her gün bir adım daha ilerletmeye devam etmektedir. Son olarak yine bir ilki başaran Killa Hakan, MTV Almanya kanalında 15 hafta boyunca Top 10 listesinde kalarak kırılmayan tüm zincirleri kırmıştır. Şarkılarında devamlı söylediği "36" sayısı; doğup ve büyüdüğü Kreuzberg City'nin posta kodu numarasıdır. Killa Hakan, aynı zamanda 36 Boys Çetesi'nin en eski üyelerinden biridir.

KİLLA HAKAN ŞARKILARINELERDİR?

Fight Kulüp,

Bang Bang,

Delight,

İlk Kural Saygı,

Saniye Saniye,

Killa,

Kalan Hatira,

Ne Fark Eder?,

Geçti Zaman

Killa Hakan kimdir? Killa Hakan kaç yaşında? Killa Hakan şu an ne yapıyor?
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title