Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsünde yaptığı el hareketine CHP'den savunma: Elinin sırtına vurdu - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsünde yaptığı el hareketine CHP'den savunma: Elinin sırtına vurdu

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı el hareketi, Meclis'te büyük tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özel, "Görüntüleri birlikte izledik. 'Dünya kadar yük sırtımıza yüklendi' diyerek ve bunu kuvvetlendirici bir hareket olarak, elinin sırtına vurdu. Hiçbir gruba karşı yapılmadı." dedi.

Tbmm Genel Kurulu'nda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerine başlandı. Görüşmelere katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşma yaptı. Çok sert tartışmalara sahne olan bütçe görüşmelerine Kılıçdaroğlu'nun yaptığı el hareketi damga vurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuşmasında yurt dışı kaynaklı kredileri eleştirirken yaptığı hareket tartışma yarattı. Bunu küfür olarak nitelendiren AK Parti milletvekilleri ayağa kalkarak sıralara vurarak tepki gösterdi.

Konuşma bitiminde AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Meclis iç tüzüğüne göre, Kılıçdaroğlu'na kınama cezası verilmesini istedi. Bunun üzerine Meclis Başkanı Mustafa Şentop görüntüleri izleyip karar vereceğini söyledi. Birleşime bir süre ara verildi.

Kılıçdaroğlu'nun el hareketi sonrası ara verilen birleşim, bir süre sonra tekrar toplandı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun hareketinin bir gruba yönelik olmadığını ve hararetli konuşma sırasında ortaya çıktığını belirtti. Özel, "Görüntüleri birlikte izledik. 'Dünya kadar yük sırtımıza yüklendi' diyerek ve bunu kuvvetlendirici bir hareket olarak, elinin sırtına vurdu. Hiçbir gruba karşı yapılmadı." ifadelerini kullandı.

Servet Uzun
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel, TBMM, Politika, Güncel, Haber

title