Kılıçdaroğlu'ndan Kasetler İçin ilk yorum - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Kasetler İçin ilk yorum

Haberler.Com - Haberler | Güncel
Kılıçdaroğlu'ndan Kasetler İçin ilk yorum

Kaset skandallarının ardından gelen istifalar ve Bahçeli'nin tavrıyla ilgli Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum...

Kaset skandallarının ardından gelen istifalar ve Bahçeli'nin değerlendirmeleri ile ilgli Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bahçeli'nin tavrı doğruydu, prim vermemeleri lazımdı" dedi.

MHP'deki kaset skandalları ve istifaları Deniz Baykal da değerlendirdi.

Baykal, "Bu iş hükümetin işi. Seçmeni kaset etkilemez. Bu MHP'yi bitirme komplosudur. Amaçları anayasayı tek başlarına yapmak" dedi.

KILIÇDAROĞLU: BAHÇELİ'NİN TAVRI DOĞRUYDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'de düzenlediği mitingin ardından gazetecilerin soruları üzerine MHP'deki kaset skandalları ve istifaları değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, kaset skandallarının ardından gelen istifalar ve Bahçeli'nin değerlendirmeleri ile ilgli "Bahçeli'nin tavrı doğruıydu, prim vermemeleri lazımdı" dedi.

OSMAN DURMUŞ: KİMİN PROJESİ BU?

Ülkü Ocakları Kırıkkale Şubesi tarafından düzenlenen müzikli 'Birlik, Beraberlik Gecesi'nde konuşan MHP Kırıkkale 1'inci sıra Milletvekili Adayı Osman Durmuş, partisinin Meclis'e girmesinin engellenmeye çalışldığını belirterek, "Obama direktif vermiş, demiş ki, MHP, Meclis'e girmeyecek. PKK militanları topyekun girecek. Kimin projesi bu, Obama'nın; kimin projesi bu, AKP'nin; kimin projesi bu, Recep Tayyip Erdoğan'ın" diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen geceye MHP Kırıkkale milletvekili adayları Osman Durmuş, İdris Karakuş, Veli Uca, MHP İl Başkanı Seyit Ahmet Göcer, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Olcal Kılavuz ve Ülkü Ocakları üyeleri katıldı. Osman Durmuş, gecede yaptığı konuşmada, "Anketler yapıyorlar. 'Osman Durmuş, niye seçiliyor?' diye. Böyle bir anket olur mu? Sıradan bir vatandaş, sizin içinizden biriyim ben. Emir vermişler: Bunu seçtirmeyeceksiniz, diye. Benim için Polis Akademisi'nde toplantı yapıyorlar. Obama direktif vermiş, demiş ki, 'Bir açılım yapalım kardeşim Türk, Kürt, Laz, Çerkez açılımı.' Gerek yok, bu açılım neyin nesi. Şimdi soruyorum: Osman seçilse ne, seçilmezse ne? Yetmez, MHP Meclis'e girmeyecek, PKK militanları topyekun girecek. Kimin projesi bu, Obama'nın; kimin projesi bu, AKP'nin; kimin projesi bu, Recep Tayyip Erdoğan'ın.

Fitne, fesat bu kadar yaygınken PKK açılımı sona erecektir. MHP Meclis'e girerse özellikle 'Türkiye'ye bir başbakan yetmez' diyen adamların hevesi kursağında kalacaktır. MHP Meclis'e girerse hesapları yanlış çıkacak" dedi.

"Sovyet emperyalizmine karşı 5 bin şehit verdik. Gerekirse daha çok şehit veririz" diyerek konuşmasını sürdüren Durmuş, "Biz Mısır, Libya, Irak, İran, Afganistan ve Pakistan olmayacağız. Hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olacağız" ifadelerini kullandı.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım