Kesin Aday Listesi
Haberler » Politika » Kesin Aday Listesi - Haberler

Kesin Aday Listesi

Kocaeli'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kocaeli'de, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Kocaeli'de siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Tahir Büyükakın (Cumhur İttifakı)


İzmit: Azize Sibel Gönül (Cumhur İttifakı)


Başiskele: Mehmet Yasin Özlü (Cumhur İttifakı)


Çayırova: Bünyamin Çiftçi (Cumhur İttifakı)


Darıca: Muzaffer Bıyık (Cumhur İttifakı)


Derince: Zeki Aygün (Cumhur İttifakı)


Dilovası: Hamza Şayır (Cumhur İttifakı)


Gebze: Zinnur Büyükgöz (Cumhur İttifakı)


Gölcük: Ali Yıldırım Sezer (Cumhur İttifakı)


Kandıra: Adnan Turan (Cumhur İttifakı)


Karamürsel: İsmail Yıldırım (Cumhur İttifakı)


Kartepe: Muhammet Mustafa Kocaman (Cumhur İttifakı)


Körfez: Şener Söğüt (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


İzmit: Fatma Kaplan Hürriyet (Millet İttifakı)


Çayırova: Selahattin Kaya


Darıca: Yakup Törk


Derince: Sertif Gökçe


Gebze: Recep Dursun


Gölcük: İsmet İşeri


Karamürsel: Ahmet Çalık


Kartepe: Cumhur Karakadılar


Halkların Demokratik Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Züleyha Gülüm


Körfez: Selda İlgöz Kocayiğit


İYİ Parti


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Serdar Kaman (Millet İttifakı)


Başiskele: Rıza Güven Usta


Çayırova: İlhami Bayrak


Kandıra: Ercüment Şahin


Körfez: Salih Recep Şirin


Vatan Partisi:


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Şahin


İzmit: Gökhan Onater


Darıca: Erol Çetin


Gebze: Orhan Kadıoğlu


Gölcük: Yusuf Erkan


Körfez: Ahmet Ereğli


Saadet Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Birol Aydın


İzmit: Ahmet Özen


Başiskele: Zafer Mutlu


Çayırova: Yusuf Aksu


Darıca: Selim Çetinkaya


Derince: Halil Kayın


Dilovası: Ercan Dalkılıç


Gebze: Burcu Çetinkaya


Gölcük: Nihat Yıldız


Kandıra: Ramazan Arslan


Karamürsel: Mehmet Özalay


Kartepe: İbrahim Bıyıklı


Körfez: Recep Sarıdoğan


Demokratik Sol Parti


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Ziya Topal


İzmit: Hülya Yıldırım


Başiskele: Mahir Tanta


Çayırova: Hasan Yıldız


Derince: Kenan Baş


Dilovası: Hakan Ercan


Gebze: Çetin Töngel


Gölcük: Gülten Erenkaya


Kandıra: İdris Demir


Karamürsel: Şengül Karlıkaya


Kartepe: Temel Ofluoğlu


Körfez: Vedat Taştekin


Bağımsız Türkiye Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Metin Yılmazlar


İzmit: Cahit Barutçu


Başiskele: Şaban Örçen


Çayırova: Alper Taşlıyan


Darıca: Volkan Yılmaz


Derince: Naci Demir


Dilovası: Dursun Aksu


Gebze: Hasan Dağkuş


Gölcük: Ümit Aybar


Kandıra: Yılmaz Coşğun


Karamürsel: Semih Üstüner


Kartepe: Ali Osman Çakar


Körfez: Recep Şahin


Büyük Birlik Partisi


İzmit: Abdullah Karacan


Çayırova: Ömer Akkaya


Darıca: Elvan Şahin


Derince: Muhammet Emre Doğan


Gebze: Yahya Köse


Demokrat Parti


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Nail Baki


İzmit: İsmail Yazgan


Başiskele: Halil Kurt


Çayırova: Hüseyin Babaoğlu


Darıca: Mehmet Davutoğlu


Derince: Sebahattin Yılmaz


Dilovası: Ramazan Tekin


Gebze: Üzeyir Mert


Gölcük: Ahmet Erman


Kandıra: Arzu Aykanat Çakan


Karamürsel: Atilla Hatipoğlu


Kartepe: Mehmet Kerim Kıvanç


Körfez: Hülya Uluzman


Türkiye Komünist Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Tozkoparan


Gebze: Nihat Baş


Bağımsız


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Reyhan Başaran Koç


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Ersoy Kandemir


Başiskele: Muharrem Can


Derince: Cenk Günaydın


Dilovası: Mehmet Aydemir


Gebze: Serap Çakır


Gölcük: Ezgin Aydın

Kaynak: AA

Manşet

Haberler