KEMALETTİN AYDIN HABERLERİ

Kemalettin Aydın haber, Kemalettin Aydın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kemalettin Aydın

Kemalettin Aydın

Doğum Yeri Gümüşhane / Türkiye
Doğum Tarihi 10.5.1962

Kemalettin Aydın Kimdir ?

Kemalettin Aydın, 10 Mayıs 1962'de Gümüşhane Torul'da doğdu. Baba adı Süleyman, anne adı Cemile'dir. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. İhtisasını Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tamamladı. KTÜ Tıp Fakültesi'nde 2003 yılında doçent unvanı aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Kemalettin Aydın - 25.06.2021
GÜNDEM / 25 Haziran 2021
(İstanbul/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- "Çılgın Proje" Kanal İstanbul'un temeli yarın atılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından "rüyası" olan, Başbakan olarak görev yaptığı 27 Nisan 2011'de duyurusunu yaptığı Kanal İstanbul için ilk köprünün temeli, güzergah, etüt, ön proje, saha çalışmaları ve ÇED raporu süreciyle geçen 10 yılın ardından yarın atılacak Avrupa Yakası'nda Karadeniz ile Marmara Denizi'nin arasına yapılacak, uzunluğu yaklaşık 45 kilometre olacak Kanal İstanbul, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir ve Arnavutköy sınırları içerisinde yer alacak Kanal İstanbul ile "İstanbul Boğazı'nın tarihsel ve kültürel dokusunun korunması ve güvenliğinin artırılması", "deniz trafiğinden kaynaklanan yükün azaltılması", "Boğaz'ın trafik güvenliğinin ve seyir emniyetinin sağlanması", "yeni bir uluslararası deniz trafiğine açık bir su yolunun oluşturulması" ve "olası bir İstanbul depremi dikkate alınarak yatay mimariye dayalı depreme dayanıklı modern bir yerleşim alanı oluşturulması" amaçlanıyor İnşaat maliyeti 75 milyar lira olarak öngörülen Kanal İstanbul için gerekli olan tesis ve yapılara ek proje bileşeni olarak 1 yat limanı, konteyner limanları, rekreasyon alanı ve lojistik merkezi yapılması planlanıyor (Andaç Hongur/İstanbul 2- Delta varyantına karşı en etkili silah, iki doz aşı ve bireysel korunma Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın: "Hızlı bir şekilde ilk doz, dört hafta sonra da ikinci doz aşılarımızı yaptığımızda yüzde 95 oranında Delta varyantına karşı da korunacağız" "Eğer aşılarımızı yaptırmazsak, aşı oranlarımız yüksek olmazsa, birinci ve ikinci doz arasında tedbirleri çok hızlı gevşetip Delta varyantı ile yüz yüze kalırsak güz döneminde müzminleşen bir virüsle savaş dönemine girmiş oluruz" "Toplumda aşı yaptırmak isteyen ciddi bir kitle, çok küçük düzeyde de aşı karşıtları var.
Kemalettin Aydın - 12.05.2021
Ramazan Bayramı sonrasındaki Kovid-19 vaka sayıları normalleşme adımlarında belirleyici olacak
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Ramazan Bayramı'ndan sonra Kovid-19 vakalarının 10 binlerin altına ineceğini düşündüğünü belirterek, "Vaka sayılarını ne kadar hızlı aşağıya çekersek normalleşmemizdeki bir kısım davranışları o kadar hızlı...
Kemalettin Aydın - 24.03.2021
AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde genel başkan ve yönetim organları için oylama başladı
Siyasi Erdem ve Etik Kurulu asıl üyeliği için adaylar Kemalettin Aydın, Şükrü Ayalan, Hüseyin Özbakır, Cengiz Aydoğdu, Serap Yahşi Yaşar, yedek üyeliği için adaylar Feyzi Sevgili, Zülfiye Füsun Kümet isimlerinden oluştu.
Kemalettin Aydın - 19.02.2021
Kovid-19 tedbirleri gribi ve bilinçsiz antibiyotik kullanımını büyük oranda azalttı
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sayesinde grip, nezle gibi hastalıkların ve buna bağlı bilinçsiz antibiyotik kullanımının büyük oranda azaldığını bildirdi.
Kemalettin Aydın - 19.02.2021
GÜNDEM / 19 Şubat 2021
(Ankara/20.00) ÖZEL HABER 1- D-8 ülkeleri iç ticarette vites yükseltmeyi planlıyor D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari: "2030 sonuna kadar üye devletler, D-8 tercihli ticaret anlaşmaları aracılığıyla iç ticaretini toplam ticaretin en az yüzde 30'una çıkarmayı öngörüyor" "D-8 üye devletlerinin toplam ticaret hacmi 1,6 trilyon doları olup oldukça büyüktür. Bu büyüklük, tüm dünya toplam ticaret hacminin yüzde 4,5'ini oluşturmakta. Son 20 yılda D-8 iç ticareti ise 6 kattan fazla arttı" "Gelecek günler için çok büyük fırsatlar ve potansiyel mevcut. 2021, D-8 ve üye devletleri için yeni başlangıç olacak" (Ergin Garip/Yunus Türk/İstanbul) 2- Kovid-19 tedbirleri grip ve bilinçsiz antibiyotik kullanımını büyük oranda azalttı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın: "Kovid-19 salgını döneminde solunum yoluyla bulaşan diğer enfeksiyonlar çok az görüldüğü için antibiyotik kullanımı da düştü" "Antibiyotiklerin virüslere etkinliği söz konusu değildir, antibiyotikler bakterilere etkilidir.
Kemalettin Aydın - 11.12.2020
Torul'a millet bahçesi yapılacak
Özdemir, projenin ilçeye kazandırılmasında destekleri için 23, 24, ve 25'inci dönem AK Parti Gümüşhane Milletvekili, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ve İller Bankası Trabzon Bölge Müdürü Cafer Bilgin'e teşekkür etti.
Kemalettin Aydın - 24.07.2020
"Okulların açılmasında Kurban Bayramı sonrası vaka sayıları belirleyici olacak" uyarısı
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 ile mücadele sürecinin devam ettiğini belirterek, riski azaltmak için başta sosyal mesafe, maske kullanılması ve hijyene dikkat edilmesi olmak üzere, gerekli tedbirlere tam uyum gösterilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.
Kemalettin Aydın - 08.05.2020
7 Mayıs 2020 Haberleri
7 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kemalettin Aydın Haberleri | Kemalettin Aydın Kimdir - Haberler - Kemalettin Aydın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kemalettin Aydın kimdir, hayatı ve biyografisi. Kovid-19'a karşı bir ayda toplumsal bağışıklık sağlanması, aşılamaya topyekun de
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 14:08:21. #1.15#

title